Wikimedia Česká republika, spolek zabývající se podporou a propagací svobodné tvorby, vzdělávání a projektů Wikimedia Foundation (např. Wikipedie) na území České republiky.

Hlavní lektor/ka kurzů psaní Wikipedie

Do Wikimedia ČR hledáme posilu na pozici hlavní lektor/ka kurzů psaní Wikipedie

Píšete Wikipedii už nějaký ten pátek a chcete své zkušenosti začít předávat dál? Staňte se naším hlavním lektorem či lektorkou.

Vzdělávací programy Senioři píší Wikipedii, Studenti píší Wikipedii nebo Uč (s) Wiki patří mezi činnosti, na které jsme ve WMČR nejvíce hrdí, hledáme proto někoho, komu přijdou stejně smysluplné jako nám.

Náplň práce & kompetence

Lektorování kurzů Wikipedie a příležitostně Wikimedia Commons pro seniory, studenty, učitele, knihovníky i veřejnost.

Příprava kurzů, workshopů a seminářů o psaní a využívání Wikipedie a vytváření metodiky lektorování.

Jak jsme si vás vysnili?

* Máte bohaté zkušenosti s psaním Wikipedie a chcete je předávat dál.

* Jste časově flexibilní a nevadí vám dojíždět lektorovat do různých měst.

* Máte vlastnosti dobrého učitele – empatii, trpělivost, dobré komunikační schopnosti, ochotu pomáhat a touhu vzdělávat druhé.

* Jste pečliví, proaktivní, organizačně zdatní a baví vás komunikace s lidmi.

Proč s námi chcete spolupracovat?

* Budete dělat smysluplnou práci v organizaci s celosvětovým přesahem.

* Jsme transparentní a náš malý, přátelský kolektiv už se na vás těší.

* Svou pracovní dobu můžete do určité míry ovlivnit – termíny kurzů se stanoví na základě dohody, přípravu můžete dělat kdykoliv z domova nebo z naší kanceláře ve SVĚT HUB.

* Budete mít k dispozici zázemí co-workingu i kanceláře v Praze na Vinohradech.

* Můžete se těšit z každého článku, který napíše některý z vašich studentů.

Jakou formu spolupráce a odměnu nabízíme?

* Hledáme externího spolupracovníka nebo spolupracovnici na DPP, DPČ nebo OSVČ,

* odměna je 200 Kč/hod,

* rozsah práce je 8-16 hodin týdně,

* nástup – půlka listopadu až prosinec.

* hlavní místo výkonu práce je Praha.

Chcete k nám. Co teď?

Zašlete nám prosím motivační dopis v rozsahu max. 200 slov na téma Proč chci pracovat jako hlavní lektor Wikimedia ČR a jaké k tomu mám předpoklady? (je podmínkou) a strukturovaný životopis. Ozveme se co nejdříve, těšíme se na vás!

PS: Lektorský tým doplňujeme i o externí lektory, můžete se nám tedy ozvat, i pokud vás inzerát láká, ale na pozici hlavního lektora to z časových nebo jiných důvodů nevidíte. Zkusíme vymyslet jinou formu spolupráce.

Společnost
Wikimedia Česká republika
Adresa
Slovenská 1705/21, Praha – Vinohrady
Požadované vzdělání: Vzdělání není podstatné
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Kafetérie, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Vlastní organizace náplně práce, Dog-friendly office
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Lektor/instruktor
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu: práce na živnostenský list (IČO), dohoda o pracovní činnosti (DPČ), jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Wikimedia Česká republika, Klára Joklová