Univerzita Karlova

Metodik/metodička správy výzkumných dat

Ústřední knihovna Univerzity Karlovy hledá do Centra pro podporu open science na UK pracovníka/pracovnici na pozici Metodik/metodička správy výzkumných dat.

Náplň práce:

  • Aktivně a empaticky zjišťuje potřeby výzkumníků Univerzity Karlovy a hledá cesty, jak je podporovat
  • Sleduje vývoj správy výzkumných dat na UK a připravuje podklady a analýzy pro vedení UK/fakult
  • Sleduje trendy a aktuální vývoj v oblasti open science a výzkumných dat na mezinárodní a národní úrovni
  • Aktivně se podílí na vytváření/rozšiřování institucionálních otevřených politik a na jejich zavádění do praxe na UK a na harmonizaci institucionálních procesů
  • Spolupracuje s dalšími vysokými školami při řešení problematiky open science na národní i mezinárodní úrovni
  • Vytváří a distribuuje metodické materiály, spolupracuje na opatřeních a směrnicích Univerzity Karlovy
  • Podporuje výzkumné pracovníky při správě výzkumných dat (např. příprava data management plánu) se zaměřením zejména na přírodovědné a lékařské obory
  • Aktivně se zapojí do pracovních skupin v rámci iniciativy EOSC (European Open Science Cloud)

Požadavky:

  • Požadované vzdělání: min. bakalářského stupně
  • Počítačová gramotnost (min. solidní znalost Microsoft Excel, PowerPoint a Word)
  • Prezentační, komunikační, didaktické dovednosti
  • Znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni (min B1 dle SERR)
  • Zájem o problematiku open science a práci v Centru na podporu Open Science
  • Zájem o aktivní mezinárodní spolupráci
  • Zájem o to být v podpůrném týmu výzkumu na Univerzitě Karlově
  • Ochotu se dále vzdělávat a učit nejen sebe, ale i své okolí

Výhodou:

  • Zahraniční zkušenosti, např. alespoň krátký studijní pobyt
  • Zkušenosti z práce s výzkumnými daty (např. při psaní vlastní diplomové práce)
  • Základní orientace v problematice správy výzkumných dat
  • Základní orientace v tématech open science
  • Základní orientace v univerzitním prostředí
  • Medicínské či přírodovědné vzdělání
  • Knihovnické nebo informatické vzdělání

Nabízíme:

  • Pracovní smlouvu na plný úvazek
  • Možnost velkého osobního rozvoje v dané oblasti
  • Nástup od 1. 1. 2022
  • Flexibilní pracovní dobu, možnost práce z domova
  • 5 týdnů dovolené
  • Stravenky a další zaměstnanecké benefity, pracovní notebook
  • Možnost práce v mladém kolektivu v prostředí významné vzdělávací a vědecké instituce
  • Plat podle mzdového předpisu Univerzity Karlovy – pl. třída 6
  • Účast na národních i mezinárodních akcích open science

K problematice výzkumných dat lze získat další informace na stránkách Centra na podporu open science viz https://openscience.cuni.cz/

Pokud máte zájem účastnit se výběrového řízení, zašlete nám, prosím, Vás profesní životopis a krátký motivační dopis se zdůvodněním zájmu o tuto pracovní pozici. První kolo proběhne na základě vyhodnocení přihlášek - dokumentů zaslaných k výběrovému řízení. Vybraní uchazeči budou pozváni do dalšího kola, v rámci kterého proběhne ověření požadovaných kompetencí.

Společnost
Univerzita Karlova - Rektorát
Adresa
Praha
Požadované vzdělání: Bakalářské
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce
Zařazeno: Věda a výzkum, Vzdělávání a školství
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.