Vedoucí kanceláře / ekonom(ka) České pirátské strany

Hledáme vedoucí(ho) kanceláře České pirátské strany, která(ý) bude dohlížet na její hospodaření, finance, procesy a efektivní fungování.

Kancelář je administrativním a ekonomickým zázemím strany. Vedoucím kanceláře se zodpovídá přímo vedení strany a je jeho důležitým partnerem. Zajišťuje běžný chod strany na centrální úrovni, plnění přiřazených cílů a priorit strategie, rozpočtu, řízení procesů a správu projektů. Spolupracuje se všemi organizačními jednotkami strany a zajišťuje jim podporu jejich fungování. Koordinuje agendu s vedoucími odborů a hospodáři jednotlivých sdružení. Podíli se i na diskusi o rozvoji strany. Vedoucí kanceláře je klíčovou osobou pro fungování zázemí strany.

Náplň práce:

Agenda vedoucí/ho kanceláře je velmi pestrá, od koncepční a strategické (cca 30%) po operativu (cca 70%). 70% procent práce tvoří finanční management a administrativa, 30% projektové řízení. Konkrétně je to pak zejména:

  • Nastavování systému finančního řízení, finanční plánování, rozpočtování,
  • Administrace a operativa finanční a ekonomické a agendy ve vlastním IS strany,
  • Reportování stavu hospodaření, sledování efektivity výdajů, podněty pro zlepšení,
  • Péče o finanční prostředky strany, bankovní operace, administrace darů,
  • Spolupráce na agendě účetnictví a nezávislého auditu,
  • Sledování vnitřních procesů, jejich efektivity a doporučování optimalizace,
  • Spolupráce na dlouhodobé strategii, její realizaci včetně sledování indikátorů,
  • Výroční zprávy, zprávy o financování kampaní, zprávy o hospodaření,
  • Metodické vedení a konzultace dovnitř strany, komunikace s úřady a dalšími institucemi,
  • Agenda smluv, fundraising, supervize části projektů a mnoho dalšího.

Požadujeme:

  • Zkušenost s agendou finanční a ekonomické administrativy, reportování a controllingu,
  • Zkušenost s vytvářením finančních plánů, budgetů a forecastů,
  • Obecné zkušenosti s manažerskými a ekonomickými SW, pokročilou znalost MS Excel,
  • Manažerské dovednosti a empatie, schopnost vést a motivovat ostatní, nekonfliktnost,
  • Ekonomické a analytické myšlení, smysl pro detail a dotahování věcí do konce,
  • Samostatnost, iniciativnost, schopnost si poradit ve všech situacích,
  • Chuť učit se novým věcem, vč. zákonných předpisů, pozitivní vztah k novým technologiím,
  • Bezúhonnost, důvěryhodnost a morální integrita,
  • Přiměřené povědomí o politice a organizační kultuře Pirátské strany a její respektování.

Vedoucí kanceláře nesmí být členem České pirátské strany.

Ideální kandidát má:

Základní znalost účetních principů a rámcová znalost projektového řízení

Nabízíme:

  • 60 000 Kč měsíčně na plný úvazek
  • Flexibilní pracovní doba, možnost pracovat vzdáleně
  • Dynamické prostředí v kolektivu mladých odhodlaných lidí
  • Unikátní příležitost podílet se na úsilí o lepší budoucnost naší země

Předpokládaný termín nástupu 1.2.2022 nebo dle dohody.

Průběh výběrového řízení:

  • Vyhodnocení zaslaných materiálů komisí
  • Předvýběr kandidátů pro osobní setkání včetně zadání případové studie
  • Případné využití assessment centra
  • Osobní pohovor s výběrovou komisí

Zpětnou vazbu garantujeme všem.

Pokud uspějete ve druhém kole, můžete být pozváni do 3. kola i na jinou vypsanou pozici v České pirátské straně.

Přihláška do výběrového řízení:

Přihláška musí obsahovat strukturovaný životopis a motivační dopis. Do výběrového řízení se můžete přihlásit přes tento formulář. V souladu s našimi zásadami transparence mohou být životopis a motivační dopis zveřejněny (po odstranění citlivých osobních údajů).

Přihlašovat se je možné to 28.10. 2021 do 23:59.

Výběrová komise: Aleš Krupa, Matěj Kubíček, Jan Bednařík

Těšíme se na vaše reakce a držíme palce!

Společnost
Česká pirátská strana
Adresa
Na Moráni 360/3, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Plat
Plat: 60 000 Kč / měsíc
Zařazeno: Ekonomika a podnikové finance, Finanční analytik, Finanční ředitel/manažer, Finanční specialista
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Česká pirátská strana, Matěj Kubíček