Ministerstvo životního prostředí

Tiskový/á referent/ka pro předsednictví ČR v Radě EU

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA OBSAZENÍ MÍSTA V PRACOVNÍM POMĚR

Chcete se podílet na reprezentaci České republiky u nás i v zahraničí během českého předsednictví v Radě EU? Orientujete se ve strukturách Evropské unie a baví Vás mezinárodní politika? Chcete obohatit svůj profesní životopis o zajímavou zkušenost, která Vám otevře dveře pro další kariérní postup? Chcete se podílet na činnostech s mezinárodním přesahem? Umíte mluvit a jednat uvážlivě a promyšleně? Máte rád/a výzvy, jste analytický/á, samostatný/á, pečlivý/á a máte předchozí zkušenost s mediální komunikací? Nelekáte se při pomyšlení na řád, procesy a administrativu státní správy?

Ministerstvo životního prostředí (dále jen „MŽP“) vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa

000763 Tiskový/á referent/ka pro předsednictví ČR v Radě EU

Místem výkonu práce je Praha.

Činnosti na místě budou vykonávány v pracovním poměru na dobu určitou do 31. 12. 2022.

Předpokládaným dnem nástupu je 1. listopad 2021.

Místo je zařazeno do 12. platové třídy[1], plat až do výše 40 000 Kč v závislosti na délce praxe a zkušenostech.

NÁPLŇ ČINNOSTI:

  • Zodpovědnost za komunikaci veškerých aktivit rezortu Ministerstva životního prostředí týkající se českého předsednictví Radě EU a za odbornou, věcnou i technickou kvalitu komunikace MŽP související s předsednictvím Radě EU (pozice tiskového mluvčího pro témata MŽP během českého předsednictví v Radě EU).
  • Implementace komunikační strategie CZ PRES 2022 a plnění úkolů ze Strategické komunikační skupiny pro CZ PRES 2022, koordinace komunikace předsednictví v rámci Ministerstva životního prostředí a s dalšími institucemi.
  • Zajištění veškeré komunikace týkající se CZ PRES s českými i zahraničními novináři před i během českého předsednictví v Radě EU.
  • Správa sociální sítě Ministerstva životního prostředí určené pro předsednictví, popř. příprava podkladů a vstupů pro další sociální sítě a kanály.
  • Příprava obsahu tiskových zpráv, tiskových konferencí či výstupů zástupců MŽP do médií v souvislosti s českým předsednictvím v Radě EU, ale i s obecnými tématy MŽP.
  • Organizace a moderace tiskových konferencí, brífinků ad. akcí spojených s prezentací českého předsednictví.
  • Správa sociálních sítí MŽP – IG, časem i Twitter.
  • Správa webových stránek MŽP – koordinace grafické stránky, schvalování obsahu, koordinace obsahu s odbornými útvary.
  • Redakce a editorování Zpravodaje Ministerstva životního prostředí.
  • Reprezentace Ministerstva životního prostředí v evropské komunikační skupině Green Spider Network.

POŽADAVKY:

· Ukončené vysokoškolské vzdělání,

· znalost anglického jazyka alespoň na úrovni B1,

· bezúhonnost.

VÝHODOU jsou předchozí zkušenosti na obdobné pozici, nebo na pozici tiskové/ho mluvčí, asertivita a schopnost reagovat na dotazy novinářů - mj. v angličtině, samostatnost, flexibilita, pečlivost, znalost práce na PC (Word, Excel, Internet), organizační schopnosti, časová flexibilita, perfektní mluvený a psaný projev.

NABÍZÍME:

· pružná pracovní doba

· dovolená 5 týdnů

· indispoziční volno 5 dnů

· příspěvek na stravování ve vlastním stravovacím zařízení

· šeky FKSP

· příspěvek na penzijní připojištění

· finanční dary k pracovním a životním jubileím, k odchodu do důchodu a za mimořádnou aktivitu

· dětská skupina v budově ministerstva

· parkování před budovou ministerstva

Nabídky se strukturovaným životopisem v českém jazyce (s uvedením e-mailové adresy a telefonu), motivačním dopisem, kopií vysokoškolského diplomu prokazujícího dosažené vzdělání, dokladem prokazujícím splnění jazykového požadavku[2] a kopií výpisu z rejstříku trestů doručte ve lhůtě do 5. října 2021 na adresu:

Odbor personální a státní služby

Vršovická 1442/65

100 10 Praha 10

nebo osobně na podatelnu MŽP na výše uvedené adrese

nebo prostřednictvím datové schránky - ID datové schránky 9gsaax4

nebo přiložením dokumentů po kliknutí na tlačítko "odpovědět".

Obálku (předmět emailu) označte slovy: „PM 000763“.

Výběrové řízení proběhne ve dvou kolech. V prvním kole budou zhodnoceny zaslané písemné podklady a bude proveden výběr uchazečů, kteří nejlépe odpovídají výše uvedeným požadavkům. Tito budou pozváni k pohovoru.

S uchazeči bude vedena komunikace především prostřednictvím jejich e-mailové adresy, neuvedou-li výslovně jiný způsob.

Ministerstvo životního prostředí podporuje rovnost žen a mužů, diverzitu v rozhodovacích pozicích a přímé zaměstnávání osob se zdravotním postižením s ohledem na profesní a kvalifikační předpoklady.

Bližší informace k vykonávaným činnostem Vám poskytne:

Bc. Petra Roubíčková

vedoucí samostatného oddělení tiskového a PR

tel. +420 739 242 382

Bližší informace k personálním záležitostem Vám poskytne:

Ing. Stanislava Novotná

vedoucí oddělení personálního

tel.: +420 267 122 562

Kompletní informace: https://www.mzp.cz/cz/PM_000763_2021_zari

[1] Platové ohodnocení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů.
[2] Doložení splnění jazykového požadavku dokladem v souladu s Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy č. j. MSMT- 24156/2019 ze dne 3. září 2019, kterým se stanoví Seznam standardizovaných jazykových zkoušek pro účely systému jazykové kvalifikace zaměstnanců ve správních úřadech.

Adresa
Vršovická 1442/65, Praha – Vršovice
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Plat
Plat: 24 770 – 40 000 Kč / měsíc
Benefity: Mobilní telefon, Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Závodní stravování, Firemní školka, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays
Zařazeno: Administrativa, Média, reklama a PR, Státní a veřejná správa, Administrativní pracovník, Novinář, publicista, redaktor
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Ministerstvo životního prostředí, Lenka Minksová