Jsme certifikovaná organizace s 19letou tradicí působící zejména v Praze a Středočeském kraji. Začínali jsme jako parta nadšenců organizující adaptační programy, dnes pokrýváme většinu oblastí primární prevence i osobnostně-sociální výchovy. Provádíme také intervence v nejnáročnějších třídních kolektivech, realizujeme školení pro učitele po celé ČR, pořádáme Specializační studium pro školní metodiky prevence, vystupujeme na konferencích...
Klademe důraz na věcnou odbornost, lektorskou profesionalitu a osobní přístup. Více o nás na www.julesajim.cz.

Lektor*ka prevence na školách (všeobecná a kyberprostor)

Chceš pomoct dětem a dospívajícím, aby se cítili dobře v třídním kolektivu i sami se sebou? Zajímají Tě témata jako šikana, spolupráce, kyberprostor, sexuálně rizikové chování, poruchy příjmu potravy, psychohygiena, emoční inteligence, syndrom CAN a další? Chceš přispět k tomu, aby dnešní mladí lidé vyrostli v sebevědomé, zdravé a zároveň ohleduplné dospělé? Nebojíš se práce se školním kolektivem? Pak čti dál!

Koho uvítáme v našem týmu?

Hledáme hlavně někoho, kdo dokáže samostatně pracovat se třídou metodou zážitkové pedagogiky. To znamená, že dává prostor žákům, raději se ptá než předává vlastní myšlenky, zároveň drží cíl i spád diskuse a k tomu všemu dokáže třídu zaujmout a uřídit. Zároveň si u lektorů*ek ceníme upřímnosti, kritického náhledu na svou práci a chuti neustále se zlepšovat a pracovat na sobě.

Ideálně již máš zkušenost s lektorováním, příp. vedením reflexí. Výhodou jsou i absolvované kurzy krizové intervence, motivačních rozhovorů či jiných seberozvojových kurzů.

Hledáme kolegy*ně, kteří budou moct lektorovat minimálně 2-3 dopoledne za týden.

Co nabízíme?

  • Časovou flexibilitu: Lektorovat je možné během školní výuky, tedy v dopoledních hodinách. Záleží jen na Tobě, jak si programy poskládáš a skloubíš s aktuálním rozvrhem - konkrétní termíny organizuje koordinátorka na základě časových možností každé*ho lektora*ky.
  • Pracovní i osobnostní rozvoj: Pravidelně se vzděláváme v rámci supervizí a intervizí, interních školení nebo mentoringu. Podpora ze strany kolegů*yň je naprostou samozřejmostí, jsme přece tým.
  • Finanční ohodnocení: Nástupní odměna je 175 Kč za hodinu přímé práce a může dosáhnout až 300 Kč. Další navyšování se odvíjí od schopností konkrétní*ho lektora*ky a množství odlektorovaných programů.

Chceš do toho jít s námi?

Do 22. 10. 2021 pošli CV s fotografií a pár řádků, proč Tě tahle nabídka zaujala a co Tě na této práci nejvíce láká, zajímá...

Udělej si čas 27. 10. 2021, kdy proběhne 2. kolo výběrového řízení v čase 12:00 - 16:00 u nás v kanceláři v Krkonošské 6.

Chceš se odlišit? Pošli nám i něco malého, co nám o Tobě ale hodně prozradí (fotka, video, relevantní seminárka, projekt, jehož jsi byl*a součástí...?)

Těšíme se na Tebe!


Informace o pozici

Společnost
Jules a Jim, z.ú.
Adresa
Krkonošská 1534/6, Praha – Vinohrady
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Benefity: Vzdělávací kurzy, školení, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na vzdělání, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Individuální rozvržení pracovní doby, Vlastní organizace náplně práce
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Zdravotnictví a sociální péče, Lektor/instruktor, Trenér/školitel
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: práce na živnostenský list (IČO), dohoda o pracovní činnosti (DPČ), jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Praxe a stáže, pozice je vhodná i pro absolventy.

Pozice je vhodná i pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.