Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i. patří mezi přední česká akademická pracoviště působící v oblasti experimentální biologie, sídlící v moderní budově v areálu ústavů AV v Krči.

Více informací najdete na našich stránkách https://www.img.cas.cz/.

V současnosti hledáme novou kolegyni / kolegu na pozici

Vědecký asistent/pracovník se zaměřením na hmotnostní spektr

CZ-OPENSCREEN: Národní infrastruktura chemické biologie (Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.) hledá vysoce motivovaného spolupracovníka pro identifikaci bioaktivních látek a potenciálních léčiv.

Pracovní náplň:

- Vývoj enzymatických testů pro profilování knihoven chemických sloučenin

- Vývoj a provádění experimentů s vysokou propustností (high-throughput screening)

- Údržba a kalibrace hmotnostního spektrometru Sciex Triple Quad 6500 (https://sciex.com/products/integrated-solutions/Echo-ms)

- Pokročilá analýza dat a vytěžovaní znalostí z dat

  Požadavky:

- Mgr./Ing./Ph.D. v oboru analytické chemie, biochemie, či příbuzných oborů

- Zkušenosti (min. 2 roky) v oblasti hmotnostní spektrometrie

- Rozhodnost, schopnost komunikovat a spolupracovat s členy týmu, efektivně organizovat čas

- Schopnost prezentovat a publikovat výsledky vědecké práce

- Ochota učit se novým věcem, samostatnost, abstraktní a kritické myšlení, kreativita, flexibilita

- Dobrá znalost anglického jazyka slovem i písmem podmínkou

Mzdové a jiné podmínky:

Nabízíme dobré mzdové ohodnocení, pracovní smlouvu na 1 rok s možností prodloužení na 5 let. Místo výkonu práce je Praha.

Unikátní možnost pracovat v nové a špičkově vybavené infrastruktuře a v dynamicky se rozvíjejícím multidisciplinárním týmu zahrnující specialisty v oborech biochemie, molekulární a buněčné biologie, medicinální chemie a cheminformatiky.

Sociální výhody:

5 týdnů dovolené, stravenky, možnost sportovního vyžití v krčském areálu Akademie věd (squash, volejbalový́ kurt, basketbal, posilovna).

Pracovní úvazek: plný pracovní úvazek

Počátek pracovního poměru: dle dohody, možno ihned.

Společnost
Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.
Adresa
Vídeňská 1083, Praha – Krč
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas
Zařazeno: Věda a výzkum, Biolog, Chemik, Genetik, Přírodovědec
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i., Erika Peldová
+420 296 443 293