Jsme jedna z největších neziskovek rozesetá po celém Jihomoravském kraji a části kraje Vysočina. Nabízíme velice široké spektrum služeb a stejně tak je i různorodé složení našich týmů. Ale všechny nás při práci motivuje společný záměr - pomáhat lidem, kteří si pomoci nemohou, a podporovat samostatnost těch, kteří si pomoci neumí, vracet důstojnost do života všem našim klientům. Toto velmi formuje pracovní prostředí, náladu a důvody proč s námi mnozí zaměstnanci vydrží i několik desítek let…

ŘEDITEL ODBORU SLUŽEB BRNO

Diecézní charita Brno hledá novou kolegyni či kolegu na vedoucí pozici v brněnské organizační jednotce

ŘEDITEL ODBORU SLUŽEB BRNO.

Co je úkolem ředitele Služeb Brno?

 • Je zodpovědný za řízení kvality služeb působících na území města Brna. Jedná se o 17 menších či větších týmů, které poskytují podporu či pomoc našim klientům v oblasti sociální a zdravotní.
 • Je zodpovědný za řízení péče o tyto zaměstnance. Služby na území Brna poskytuje asi 250 kolegyň a kolegů. Týká se to zejména oblasti náboru, motivace, vzdělávání, BOZP apod.
 • Je zodpovědný za hospodaření Služeb Brno. Vzhledem k formě financování našich služeb se jedná o poměrně nelehký úkol. S podporou ekonomického oddělení je třeba zajistit co nejplynulejší financování jednotlivých služeb (dotace od JMK, Magistrátu města Brna, projekty EU, úhrady od zdravotních pojišťoven apod.)
 • Je zodpovědný za strategické řízení Služeb Brno, svým vedením i osobním příkladem naplňuje poslání organizace.

Ke všem těmto úkolům má k dispozici nejen svůj tým, ale i metodickou a operativní podporu z oddělení kvality služeb, personálního i ekonomického.

Kdo je vhodným kandidátem na tuto pozici?

Z výše uvedeného je zřejmé, že se jedná o pozici vhodnou pro zkušeného manažera, který se setkal jak s ekonomickým, tak i personálním řízením ve větší organizaci, ideálně z neziskového sektoru. Obecná znalost sociální a zdravotní problematiky je též nezbytná.

Do managementu Služeb Brno patří i 3 vedoucí jednotlivých úseků (přímí podřízení), kteří mají vždy na starosti několik zařízení/služeb dle cílové skupiny či typu služby. Ředitel Služeb Brno zodpovídá přímo řediteli Diecézní charity Brno.

Od ředitele Služeb Brno očekáváme, že převezme zodpovědnost za výše uvedené a bude schopen v rámci svých kompetencí rozhodovat samostatně s podporou odborníků na danou oblast, tzn. bude schopen kooperovat s ostatními odděleními (ekonomické – rozpočtář, účetní, projektový manažer; personální; komunikace a fundraising apod.)

Očekávané výsledky pak přináší ten, kdo je schopen odhalovat a specifikovat problémy v jeho oblasti a samostatně tyto problémy i řešit s manažerským nadhledem.

Jedná se o vedoucí pozici, která je součástí top managementu Diecézní charity Brno, což je organizace cca o 1200 pracovnících poskytující služby v Jihomoravským kraji a části Kraje Vysočina.

Shrnutí našich požadavků:

 • VŠ v relevantní oblasti
 • Manažerské zkušenosti minimálně 5let s výbornými výsledky
 • Zodpovědný přístup ke svěřeným úkolům
 • Respektující lidský přístup
 • Logické uvažovaní
 • Znalost MS Office
 • Řidičský průkaz

V případě, že Vás tato pozice zaujala, pošlete svůj životopis a motivační dopis, kde uveďte, proč byste chtěl být Ředitelem Služeb Brno a co Vás z výše uvedených bodů nejvíce zaujalo či překvapilo.


Informace o pozici

Společnost
Diecézní charita Brno
Adresa
třída Kpt. Jaroše 1928/9, Brno – Černá Pole
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays, Individuální rozvržení pracovní doby
Zařazeno: Vrcholový management, Zdravotnictví a sociální péče, Provozní ředitel/manažer, Ředitel
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace