Kancelář AV ČR vyhlašuje v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb., o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb., a v souladu se Stanovami AV ČR výběrové řízení na pozici samostatný odborný referent – specialista do oddělení hodnocení a podpory vědy.

Náplň práce:

Odborná a administrativní podpora při přípravě a realizaci mezinárodního hodnocení vědy a výzkumu pracovišť AV ČR.
Příprava metodických podkladů a logistických postupů pro realizaci mezinárodního hodnocení.
Monitoring hodnocení výzkumných organizací na národní úrovni a tvorba reportů.
Zpracování odborných analýz o vědeckém a publikačním výkonu pracovišť AV ČR.
Práce s informačními systémy a analytickými nástroji včetně testování a racionalizace.

Požadavky:

· vysokoškolské vzdělání magisterského stupně;

· samostatnost v řešení úkolů, výborné komunikační a organizační schopnosti;

· znalost anglického jazyka na výborné úrovni slovem i písmem (úroveň B2);

· pokročilá znalost práce s nástroji MS Office (Excel, Word, PowerPoint);

· zkušenosti s tvorbou dokumentů (metodiky, stanoviska, doporučení atd);

· zkušenosti s analytickou činností a zpracováním obsáhlejších datových souborů;

· znalost systému vědeckého publikování a práce s databázemi vědeckých výsledků vítána;

· zkušenosti s administrací projektů v oblasti vědy a výzkumu vítány;

· schopnost práce v týmu;

· trestní bezúhonnost.

Nabízíme:

· možnost i zkráceného úvazku;

· finanční ohodnocení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., v platném znění;

· zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, zdravotní volno, příspěvek na stravné aj.;

· nástup dle dohody;

· zajímavou a kreativní práci;

· příjemný pracovní kolektiv;

· pracoviště v centru Prahy.

V případě zájmu zašlete motivační dopis a strukturovaný životopis nejpozději do 30. 9. 2021.

Kancelář AV ČR si vyhrazuje kontaktovat pouze vybrané kandidáty.

Společnost
AKADEMIE VĚD ČR
Adresa
Národní 1009/3, Praha – Staré Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays
Zařazeno: Administrativa, Věda a výzkum, Administrativní pracovník, Specialista vývojového týmu, Referent
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.