Glopolis, o.p.s. působí od roku 2004 jako nezávislé centrum pro analýzy a síťování na podporu odolné občanské společnosti, udržitelné ekonomiky a odpovědné demokracie napříč různými obory, sektory a skupinami společenosti.

Koordinátor/ka pro politiku neziskového sektoru

Hledáme všestrannného a zapáleného člověka na analytickou a koordinační práci pro NeoN - neformální síť nevládních platforem pro podporu neziskového sektoru, demokracie a udržitelného rozvoje.

Oč v NeoNu jde?

Na odolné občanské společnosti stojí udržitelný rozvoj i svobodný život. Udržitelná demokracie sílí díky vzájemné důvěře a spolupráci mezi konkrétními lidmi, organizacemi a jejich sítěmi i díky aktivnímu sledování příslušných politik a jednání neziskového sektoru se státem a parlamentem. V ČR doposud chyběla infrastruktura pro dlouhodobou spolupráci mezi advokačními platformami neziskovek v různých tématech. Proto propojujeme vzdělávací, ekologické, lidskoprávní, protikorupční a další platfomy, aby sdílely své informace a zdroje a koordinovaně se zasazovaly o společné zájmy a prinicpy demokratické společnosti.

Náplň práce:

  • Sledování a analýza politik týkajících se (advokačního) neziskového sektoru.
  • Komunikace se členy zapojených platforem, vyjednávání společných stanovisek mezi nimi a se státní správou či politiky.
  • Obecnější podpora spolupráce a rozvoje platforem - sdílení zkušeností a know how, společného plánování a evaluace, koordinace v PR či fundraisngu, školení.
  • Pomoc s organizací pracovních schůzek - agenda, podklady, zápisy, logistika, průběžný monitoring výsledků práce.
  • Příprava podkladů pro informační servis, web, sociální sítě.
  • Zapojení do dalších programů a aktivit Glopolis dle potřeby.

Co nabízíme:

  • Malý, přátelský, motivovaný a podporující tým.
  • Zajímavou, proměnlivou práci, smysluplná témata a profesní propojení s inspirativními lidmi z různých oborů a společenských sektorů.
  • Příležitost podílet se na rozvoji nových forem splupráce, velký prostor pro vlastní iniciativu a nápady
  • Práci na 0,7 až plný úvazek, platové ohodnocení odpovídající možnostem neziskového sektoru

Co očekáváme:

  • Přehled v oblasti politiky, fungování státní správy a zájem podporovat aktivní neziskový sektor.
  • Analytické schopnosti, komunikativnost, otevřenost, poctivost a týmového ducha.
  • Výbornou znalost českého a dobrou znalost anglického jazyka.
  • Ochotu dlouhodobě posílit náš tým - nehledáme občasnou výpomoc, ale někoho, kdo bude stabilním členem rodiny Glopolis :-)

Kdy a kde:

Nástup co nejdříve, ale na toho pravého nebo na tu pravou si rádi chvíli počkáme, bude-li třeba. Naše kancelář sídlí na adrese Botičská 4, Praha 2, ale samozřejmostí je také práce z domova.

Jak se přihlásit:

Přes odpovědní formulář prosím zašlete Vaše CV a motivační dopis shrnující Vaše dosavadní zkušenosti relevantní pro danou pozici a Vaši motivaci posílit náš tým.

Společnost
Glopolis, o.p.s.
Adresa
Botičská 1936/4, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Pokročilá)
Plat
Plat: 30 000 – 40 000 Kč / měsíc
Benefity: Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Vlastní organizace náplně práce, Rozjezd zcela nového projektu
Zařazeno: Státní a veřejná správa, Věda a výzkum
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list (IČO), dohoda o pracovní činnosti (DPČ)
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Glopolis, o.p.s., Jana Horáková
horakova@glopolis.org