Našim posláním je podporovat lidi při zdolávání životních překážek. Rozvíjíme jejich dovednosti, aby i v obtížných situacích dokázali držet život ve vlastních rukou.

Lektor/ka preventivních programů (DPP)

Co vás čeká

Hledáme člověka, který jako lektor školních preventivních programů SPIRÁLA na základkách a středních školách pomůže školákům neztratit se v dospívání. Naši lektoři provázejí školáky různými tématy rizikového chování, pomáhají jim o tématech přemýšlet a hledat řešení, jak se přehnaně rizikovému dospívání vyhnout. Posilují v dětech vlastní zodpovědnost, učí je říct si o pomoc a nebát se pomáhat ostatním. Zkrátka v nich rozvíjejí bezpečné, pečující a ohleduplné chování k sobě samým i ke svému okolí. Učí hlavně prostřednictvím zážitků, naslouchají a diskutují. Trénují školáky, jak vycházet sami se sebou i s druhými, jak předcházet šikaně, závislostem, kriminálnímu chování, jak se vyznat v otázkách sexuality nebo třeba jak se neztratit v tématech tolerance a multikulturality. Vedle přímé práce ve školách vykonávají i nepřímou práci (účastní se porad, supervizí, vedou nezbytnou administrativu).

Jakého člověka sháníme

  • Ideální je mít praxi a zkušenosti s prací s dětmi a mládeží. Ideální…
  • … každopádně potřebujeme komunikativního člověka, který má zájem o problematiku školní prevence rizikového chování (šikana, závislostní chování, multikulturní výchova, sexuálně přenosné nemoci, kriminalita apod.).
  • U vzdělání počítáme s VOŠ nebo alespoň započatým VŠ studiem v oblasti pomáhajících profesí (sociální, psychologické, sociálně patologické, pedagogické apod.).
  • Je třeba být aspoň trochu flexibilní: alespoň dvě dopoledne týdně.
  • Je nutné být týmový hráč: pracujeme vždy ve dvojici.
  • Jde často o práci mimo Hradec Králové, proto je třeba mít řidičák sk. B.
  • Věk 21+ a samozřejmostí je trestní bezúhonnost

Co vám můžeme nabídnout

Máme vymakaný systém hodnocení, oceňování a přístupu ke vzdělávání pracovníků. Před vstupem lektora do školy ho vždy odborně zaškolíme, dostane profesní podporu, samozřejmostí je další průběžné vzdělávání a práce pod supervizí. Nápady a nové náměty u nás nezapadnou. Za přímou práci ve školách nabízíme odměnu 250 Kč/hod. Za nepřímou práci 100-125 Kč/hod.

Společnost
PROSTOR PRO, o.p.s.
Adresa
Čajkovského 1861/46a, Hradec Králové – Nový Hradec Králové
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Benefity: Sleva na firemní výrobky/služby, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Příspěvek na dopravu, Vzdělávací kurzy, školení, Možnost občasné práce z domova, Vlastní organizace náplně práce, Dog-friendly office, Children-friendly office
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Lektor/instruktor
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Pozice je vhodná i pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.

Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.