Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., je největším neuniverzitním pracovištěm v České republice, které se věnuje základnímu výzkumu v oblasti literární vědy. Zaměřujeme se na informační služby pro odborníky i veřejnost, které poskytujeme prostřednictvím digitálních knihoven, bibliografických a slovníkových databází. Ročně tyto internetové služby využije více než 1 milion návštěvníků. Abychom mohli naše služby v oblasti digital humanities nadále zlepšovat, hledáme do našeho týmu nového kolegu/kolegyni na pozici:

Systémový/á administrátor /ka

Jaká bude vaše náplň práce?

Instalace, konfigurace, správa a údržba software a hardware (především OS Linux, úložiště ZFS, NFS, SMB, glusterfs, ceph)
Administrace a správa sítě od vrstvy L2 výše (DNS, SMTP, VPN, LDAP, radius)
Detekce a odstraňování problémů, prevence a zálohování
Rozvoj stávajících projektů, příprava a realizace nových

Jaké znalosti a dovednost byste měli mít?

Velmi dobrá znalost OS Linux (Apache, mySQL, Bash, PHP, Python, KVM a LXC výhodou)
Zkušenosti s CMS WordPress/ Joomla a noSQL databázemi výhodou
Zkušenosti s aktivními síťovými prvky výhodou (především Cisco, Mikrotik)
Znalost Aj (čtení dokumentace, technická komunikace)
Samostatnost a schopnost řešení úkolů

Co vám nabízíme?

Získání a prohloubení zkušeností v dané oblasti
Flexibilní pracovní podmínky – možnost práce na Home office odkudkoliv v ČR pro většinu pracovních situací
Možnost ucházet se o služební ubytování v zařízeních Akademie věd ČR
Práci na akademickém pracovišti v centru Prahy přímo u Masarykova nádraží a v blízkosti autobusového nádraží Florenc
Přátelský kolektiv
Možnost umístění předškolních dětí v dětských skupinách Akademie věd ČR
25 dnů dovolené + 3 dny zdravotního volna (Sick day)
Příspěvek na stravování a příspěvek ze Sociálního fondu (penzijní připojištění, Flexi Pass,…), jazykové kurzy
Slevy na knihy v knihkupectví Academia

Pokud vás tato nabídka zaujala, zašlete nám váš strukturovaný životopis.

Těšíme se na vaše odpovědi.

Společnost
Ústav pro českou literaturu AV ČR, v.v.i.
Adresa
Na Florenci 1420/3, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Benefity: Příspěvek na dovolenou, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Firemní školka, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Práce převážně z domova
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, IS/IT: Správa systémů a HW, IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, Správce operačních systémů a sítí, Architekt HW systémů, Databázový administrátor
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel