INEV je rostoucí nezisková organizace, která hledá seniorního projektového manažera na pozici "vedoucí projektů". Tato nově vytvořená pozice je klíčová pro hladké a bezproblémové fungování celé organizace a pro její růst. Jde o vedoucí pozici, vyžadující předchozí zkušenosti s projektovým řízením a vedením týmu.

Jsme Institut ekonomického vzdělávání (https://inev.cz/) a pořádáme třeba Ekonomickou olympiádu pro středoškoláky. Usilujeme o rozšíření výuky ekonomie a financí na školy v Česku a v zahraničí, vzděláváme učitele. Naší Ekonomickou olympiádu jsme rozšířili do dalších 6 zemí včetně Číny (Mezinárodní ekonomická olympiáda). Připravujeme nové projekty v oblasti ekonomického a finančního vzdělávání.

Nový vedoucí projektů INEV bude supervizovat, plánovat a reportovat vedení organizace všechny projekty INEV, každý z těchto projektů má vlastní a funkční projektový tým, se kterým nově příchozí vedoucí projektů začne plynule spolupracovat.

Tato pozice je pro naši organizaci velmi důležitá, hledáme pro ni organizačního člověka s vlohami pro krátkodobé i střednědobé plánování, důrazem na dodržování termínů, jasně a příjemně komunikujícího s lidmi (včetně komunikace očekávání a hranic členům týmu), který se dokáže nadchnout pro misi naší organizace. Jde o smysluplnou a pestrou práci, která ale bude vyžadovat paralelně pracovat na více projektech ve stejný čas s několika týmy, je důležité s tímto počítat (být založením tedy spíše generalista) a udržet si nadhled, umět delegovat a zaměřit se na vlastní dobrý time-management a projektové plánování.

Co Vás čeká

1) Supervize, plánování a reporting současných projektů INEV:

  • Ekonomická olympiáda v ČR (https://ekonomickaolympiada.cz/) - největší soutěž v ekonomii a financích v ČR
  • Mezinárodní Ekonomická olympiáda (https://www.economicsolympiad.com/) - koncept Ekonomické olympiády rozšířen do zahraničí na bázi licence (nyní 6 zemí, přibývají další)
  • INEV akademie (https://www.inevakademie.cz/) - vzdělávací kurzy pro učitele v oblasti ekonomie, financí, podnikání, kritického myšlení a společenských věd

Dohled nad tvorbou a dodržování rozpočtů, plánů a termínů a jejich nastavování. Vedení projektových týmů (celkem 6 projektových manažerů různé pracovní seniority) a zajištění, že mají vše, co potřebují k úspěšnému zvládnutí svých úkolů. Reportování přímo ředitelce organizace.

2) Nové projekty a product development

  • Příprava materiálů a podkladů pro nové projekty/produkty i rozvoj stávajících
  • Spoluvytváření, projektové plánování a sestavení případného týmu pro nové projekty

3) Supervize péče o partnery z řad firem, nadací, státních institucí, škol, mezinárodních organizací a dalších v souvislosti s projekty organizace

  • Informování partnerů a spolupracujících organizací o průběhu projektů a zajištění případného smluvního plnění v rámci projektů

Jakou praxi, znalosti a dovednosti byste měl/a mít

  • Disciplinovanost, zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost
  • Smysl pro odpovědnost a hledání prostoru pro zlepšení v rámci organizace
  • Schopnost nezávislé práce s orientací na výsledek
  • Stresu odolnost a schopnost řešit problémy
  • Dobrá znalost anglického jazyka v mluvené i psané formě (B2+)
  • Zkušenosti a praxe v projektovém managementu (4 roky+)
  • Schopnost vést tým a spolupracovat s týmy napříč organizací - vyžadujeme praxi v řízením malého týmu (2 roky+)
  • Zkušenosti při pořádání eventů, konferencí a akcí pro veřejnost
  • Plánování, dodržování plánu a rozpočtu
  • Reprezentativnost, efektivní, otevřená a příjemná komunikace
  • Být si vědom limitu vlastních kapacit (např. časových), vytyčit a komunikovat je pro sebe i ostatní členy týmu, schopnost delegovat
  • Zkušenosti v account managementu, péči o partnery či práci s nadacemi či státními institucemi výhodou
  • Zkušenosti v product developmentu či business developmentu výhodou
  • Výhodou je také zkušenost v oboru vzdělávání (lektor, pedagog, vedoucí pracovník) či v neziskovém sektoru

Co Vám můžeme nabídnout

  • Práce s velkou časovou i místní flexibilitou
  • Homeoffice - pracujeme primárně na dálku odkudkoli - z místa primárně dle preferencí zaměstnance
  • Práce na HPP, či DPČ na 1 rok s možností následného prodloužení na dobu neurčitou, úvazek full-time, či 4 dny v týdnu dle domluvy
  • Významně ovlivňovat chod zavedené neziskové organizace a přicházet s nápady na zlepšení, které můžete následně realizovat
  • Svobodná firemní kultura s orientací na osobní růst a výsledky
  • Hrubá nástupní mzda při plném pracovním poměru: 30 - 38 000 Kč

S růstem naší organizace a případě dlouhodobé oboustranné spokojenosti bude v budoucnu možnost posunu na pozici COO a tím spojené pracovní agendy i benefitů.

Otázka je: troufnete si na to?

Pokud máte zájem, zašlete nám motivační dopis v rozsahu do jedné A4 a své CV.

Společnost
Institut ekonomického vzdělávání z. ú.
Adresa
Praha
Požadované vzdělání: Vzdělání není podstatné
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Plat
Plat: 30 000 – 38 000 Kč / měsíc
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Možnost občasné práce z domova, Práce převážně z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Vlastní organizace náplně práce, Vyhrazený čas na inovace, Rozjezd zcela nového projektu
Zařazeno: Věda a výzkum, Vrcholový management, Vzdělávání a školství, Specialista pro rozvoj a vzdělávání, Project Manager, Provozní ředitel/manažer
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list (IČO), dohoda o pracovní činnosti (DPČ)
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.

Institut ekonomického vzdělávání z. ú., HR INEV