Caritas Czech Republic (CCR) is a non-profit non-governmental organization with field activities implemented worldwide (Europe, Asia, Middle East and Africa) and an extensive social services programme in the Czech Republic assisting more than 100,000 clients. CCR is a member of the international network of the Caritas Internationalis and cooperates with a number of international and local partners.

In addition to emergency response in case of natural and man-made disasters, the organization focuses mainly on four key thematic areas: 1) health care and social services; 2) sustainable livelihoods and small-scale entrepreneurship; 3) vocational education (youth and adults); 4) assistance to refugees and internally displaced people.

CCR builds on its 20 year-long expertise in managing social welfare programmes, including support to people with disabilities. The organization adheres to core humanitarian principles, including gender equality.

Institutional Funding Coordinator

Ahoj,

pokud umíš dobře prodat to, co Tvůj zaměstnavatel (dobře a rád) dělá, pak jsi člověk pro nás!

Naše zahraniční angažmá se teď odehrává v 7 zemích, jako jsou například Zambie, Irák, Kambodža nebo Gruzie. Máme v současné době ve světě více než 200 zaměstnanců a v Praze je nás v oddělení 25. Přispíváme k tomu, aby lidé v různých částech světa měli podmínky k tomu, aby si v mnohém dokázali pomoct sami. Aby se jejich životy mohly proměňovat k lepšímu. Víme tedy, pro koho svou práci děláme, a že to co děláme, má reálný dopad a přesah.

Co bude tvou rolí?

Charita ČR má teď ohromně našlápnuto. Jedna z priorit, na kterou klademe velkou váhu, je naše péče o institucionální donory, prohloubení produktivní komunikace a spolupráce s nimi. Tvá role je opečovávat síť kontaktů u instituciálních donorů (především Evropská komise, agentury OSN, Česká rozvojová agentura, atd.), výborně znát jejich strategie, umět vyhledávat příležitosti, kde Charita Česká republika může využít své know-how a zkušenost. Zároveň funkčně spolupracovat s vedoucími našich misí v zahraničí, desk officery a regionálními manažery na centrále, být jim partnerem a rádcem, aby vše směřovalo k hlavnímu cíli: maximalizaci reputace a známosti Charity Česká republika u donorů. Do toho také patří proaktivní hledání nových příležitostí a kontaktů u donorů nových, sledování trendů, aby organizace byla na čele v inovacích a moderním uchopení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce. S pozicí je spojeno i dost cestování, hlavně do Bruselu a dalších evropských měst, byť nyní v covidové době je to samozřejmě omezené.

Co od tebe potřebujeme?

· přesvědčivost, kreativitu, nápady, energii, a zároveň pečlivost a důslednost,

· vstřícnost a pozitivní myšlení,

· schopnost stručně, strukturovaně a přesvědčivě mluvit a psát o tom, co organizace dělá a umí,

· mít perfektní znalost mluvené i psané angličtiny.

Co ti můžeme nabídnout?

Především respekt ke Tvé práci, velmi otevřený a férový přístup, důvěru a radost z toho, že se věci daří posouvat kupředu.

Tak co, jdeš do toho? Pošli nám prosím svůj životopis a motivační dopis a třeba i ukázku nějakého Tvého zajímavého projektu, který typově souvisí s touto pozicí. Kdykoli se doptej na věci, které Tě zajímají, a které se do tohoto dopisu nevešly. Všechny dopisy si osobně přečtu.

Jirka Škvor

vedoucí oddělení rozvojové spolupráce a humanitární pomoci


Informace o pozici

Společnost
Charita Česká republika
Adresa
Vladislavova 1460/12, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Výborná)
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Zahraniční pracovní cesty, Dog-friendly office
Zařazeno: Ekonomika a podnikové finance, IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, Vrcholový management
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Charita Česká republika, Martina