About Cushman & Wakefield
Cushman & Wakefield is a global leader in commercial real estate services, helping clients transform the way people work, shop, and live. The firm’s 43,000 employees in more than 60 countries provide deep local and global insights that create significant value for occupiers and investors around the world. Cushman & Wakefield is among the largest commercial real estate services firms with revenues of $5 billion across core services of agency leasing, asset services, capital markets, facility services (branded C&W Services), global occupier services, investment management (branded DTZ Investors), project & development services, tenant representation and valuation & advisory. To learn more, visit www.cushmanwakefield.com or follow @CushWake on Twitter.
Cushman & Wakefield is an equal opportunity / affirmative action employer, and as such, we hire the most talented professionals and invest in superior resources and technologies. The talent of our extraordinary people and the culture and business approach we foster, coupled with the exceptional, creative services we provide and the results we deliver worldwide for owners, occupiers, and investors are what distinguishes Cushman & Wakefield.

Retail Leasing Consultant, Praha

Jsme jednička na trhu a pracujeme na špičkových retailových projektech v České republice, ať už jde o obchodní centra, maloobchodní nemovitosti v centrech měst, retail parky, nebo outletová centra.

Náplň práce:

Vyhledávání nájemců pro retailové projekty, dojednávání nájemních podmínek
Akvizice nových klientů
Komunikace s vlastníky nemovitostí, poskytování konzultačních služeb
Zastupování nájemců

Naše požadavky:

VŠ vzdělání
Pokročilá znalost angličtiny
Zkušenost v retailu či pronájmu komerčních nemovitostí výhodou
Velmi dobré komunikační a vyjednávací schopnosti, tah na branku, proaktivita
Proklientský přístup

Nabízíme:

Zázemí mezinárodní společnosti s přátelskou firemní kulturou
Možnost profesního rozvoje a růstu
Podporu nejzkušenějších profesionálů na trhu
Spolupráci s klíčovými developery a majiteli nemovitostí, s významnými mezinárodními značkami
Kanceláře v centru města

Společnost
Cushman & Wakefield, s.r.o.
Adresa
Purkyňova 2121/3, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Výborná)
Benefity: Mobilní telefon, Notebook, Dovolená 5 týdnů, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce
Zařazeno: Stavebnictví a reality, Project Manager, Realitní makléř, Developer
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel