Tester/-ka softwarových aplikací DPP/DPČ/IČO – senior i junior

Rádi byste pracovali v perspektivní oblasti testování software pro finanční sféru?

Baví Vás přemýšlet, kde může být slabina aplikace a víte jak ji efektivně odhalit?

Nebojíte se zkoumat chování nalezených problémů a zvládnete jej výstižně popsat?

Chcete se učit nové věci a dále se rozvíjet?

Komerční pojišťovna hledá posily do testovacího týmu v Jihlavě

Náš nový kolega nebo kolegyně by měl/a být schopen/a zpočátku provádět testy podle připravených scénářů a zaznamenat nalezené anomálie. Brzy by měl/a zvládat navrhovat a připravovat potřebné testy podle popisu či charakteru aplikace a postupem času také naplánovat a organizovat testování v rámci probíhajících projektů. Je to full-time job.

Co děláme

Testujeme opravy chyb, nové funkcionality, implementace nových produktů či změn i nově zaváděný software. Zajišťujeme tak testování aplikací v Komerční pojišťovně v celé jeho šíři. Respektujeme požadavky uživatelů systému, včetně těch nepsaných. Pokrýváme testy od začátku do konce, tedy připravujeme strategie a plány pro testování, odhady, navrhujeme potřebné typy testů, připravujeme data, nástroje. Testujeme manuálně i automatizovaně. Pracujeme s uživatelským i datovým rozhraním aplikací. Nacházíme chyby, které je lepší najít při testu, než řešit v produkci. Umíme dát testování smysl, a proto nás baví.

Co vás čeká

V rámci adaptační lhůty se seznámíte s fungováním pojišťovny a budete pracovat pod dohledem zkušenějších kolegů na jednodušších testech. Poznáte používané aplikace v Komerční pojišťovně, které budete testovat a také nástroje, které budete v rámci testů používat. Očekáváme, že se brzy stanete specialistou v oblasti softwarového testování, který bude zvládat testy plánovat, připravovat i vykonávat. Juniorní kandidáti se budou s prací seznamovat od základů. Seniorní kandidáti dostanou rychleji příležitost k tvorbě testovacích strategií, realizaci případných vylepšení, které znají ze své stávající praxe apod.

Pro začátek očekáváme zorientování se v novém kolektivu, prostředí, základních nástrojích a procesech. Bude následovat postupné zapojování do všeho dění tak, aby se z Vás brzy stal plnohodnotný člen týmu a profík v testování. Čeká Vás různorodá práce a zajímavá práce, která není nuda.

Naučíte se požívat nástroje jako JIRA, Confluence, SpiraTest, Ranorex, JMeter, SoapUI, SQL Developer apod. (a pokud již některé umíte, jste ve velké výhodě).

 Co z vás udělá člena našeho týmu?

Juniorní kandidáti:

Máte alespoň rámcové zkušenosti s testováním aplikací nebo se o tuto oblast zajímáte. Potřebujeme kolegu/-ni technického typu, kterého/kterou tato práce zajímá a bude bavit.
Máte rád/a změny a poznávání nových věcí. Pracujeme v dynamickém prostředí. Hledáme člověka, co udrží krok s dobou, je schopen rychle poznávat, dobře si pamatovat a poučit se z chyb.
Rád/a pracujete s programy. Jste profík ve znalosti MS Office (hlavně Excel) a jednoduše zvládáte naučit se pracovat s novými aplikacemi.
Orientujete se v SQL či dalších programovacích/skriptovacích jazycích. Nehledáme programátora J, nicméně vytáhnout si potřebná data z databáze či si umět poradit někde kouskem kódu, vytvořením šikovného „udělátka“ atd. může dost usnadnit práci.
Nebojíte se angličtiny. Občas máme i zahraniční dodavatele SW a to je pak (většinou písemná) komunikace v AJ, takže alespoň pasivně.

Seniorní kandidáti:

Máte praktickou zkušenost na obdobné pozici. Testováním se už nějakou dobu zabýváte profesionálně, případně vyvíjíte a testujete si po sobě své výstupy (či svých kolegů) apod., ideálně ve finanční sféře.
Víte, jak se testy automatizují, víte, jak vzniká software a co bývá „na pozadí“. Je dobré vědět, jak automatizovat ovládání GUI a také co je na jeho pozadí. Taky jak si spolu aplikace „povídají“, protože testujeme i systémová rozhraní aplikací, kde často narazíte na webové služby, XML apod.
Máte schopnost empatie a vyjednávání. Umíte se dobře vžít jak do role uživatele tak i vývojáře, umíme naslouchat, v klidu a věcně argumentovat, vyjednávat a rozumně se domluvit.
Víte jak testy organizovat, sestavit testovací plán a náročné úkoly pro Vás nejsou strašákem. Umíte si poradit, i když vše nejde podle plánu, dokážete organizovat práci svoji i menšího týmu. Když je třeba umíte zabrat.

V případě zájmu o nabízenou pozici zašlete, prosím, svůj strukturovaný životopis.

Zasláním životopisu dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů společnosti Komerční pojišťovna, a. s. pro účely výběrového řízení.

Komerční pojišťovna, a.s.
Oddělení lidských zdrojů
Karolinská 1/650
186 00 Praha 8

Adresa
Jihlava
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Zařazeno: Pojišťovnictví
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu: práce na živnostenský list (IČO), dohoda o pracovní činnosti (DPČ), jiné
Zadavatel: Zaměstnavatel