Aeroweb.cz je největší český server pro piloty a fanoušky létání. Denně přinášíme čerstvé letecké zpravodajství, pravidelně publikujeme články a řešíme všechna důležitá letecká témata. Kromě toho spravujeme největší databázi tuzemských firem, které v letectví působí – od leteckých škol přes letecké servisy až po letištní restaurace a ubytování. Dále provozujeme letecký bazar, spravujeme kalendář leteckých akcí a shromažďujeme nabídky práce v letectví. Loni na podzim jsme spustili nový e-learningový portál pro piloty - kurzy.aeroweb.cz.

Veškerou naši činnost si můžete prohlédnout na www.aeroweb.cz.

Šéfredaktor leteckého portálu Aeroweb.cz

Krásný den,

jmenuji se Adam Zuska a aktuálně zastávám pozici projektového managera portálu Aeroweb.cz (https://www.aeroweb.cz). Aeroweb je nejčtenější informační webový portál pro piloty a letecké nadšence v ČR a na Slovensku - Aeroweb.cz (https://www.aeroweb.cz). Protože neustále rosteme, do našeho redakčního týmu aktuálně hledáme kolegu, který by si vzal pod svá křídla chod redakce, redakční obsah serveru Aeroweb.cz, psaní článků/zpráv, vedení externích redaktorů a přípravu a plnění redakčního plánu témat.

Hledáme proto kreativního člověka, který je schopný tvůrčího psaní, má organizační schopnosti, je samostatný a spolehlivý. Případná předchozí praxe z práce v médiích pro Vás může být výhodou, ale není podmínkou. Především sháníme člověka se zájmem o létání a letectví, který chce být prakticky u všeho, co se u nás ohledně létání „šustne“.

Tato pozice nabízí možnosti se realizovat, spojit svého koníčka (létání) se zaměstnáním a být ve středu leteckého dění v Česku.

Co vás u nás čeká:

 • tvorba článků a zpráv z oblasti letectví, létání a všech podobných „okřídlených“ aktivit
 • vedení týmu redaktorů a autorů, korekce a redigování textů
 • tvorba redakčního plánu, příprava zpravodajské/publicistické agendy
 • jak práce v kanceláři, tak zároveň „terénní“ akce – reportáže, rozhovory, návštěvy leteckých akcí apod.

Co byste měli splňovat, jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:

 • minimálně středoškolské vzdělání
 • vynikající znalost českého jazyka (bez toho to bohužel nejde…)
 • znalost anglického jazyka na přinejmenším komunikativní úrovni
 • vlastnosti jako spolehlivost, pečlivost, smysl pro „objektivitu“, umění jistého nadhledu
 • tvůrčí mysl, být kreativní a schopnost samostatné práce a improvizace (protože i letectví Vás občas zažene někam, kam byste to nečekali)
 • umění dotahovat věci do konce
 • dobrá orientace v oblasti všeobecného letectví (létání s „malými“ letadly)
 • základem úspěchu je chtít: učit se novým věcem, vytvářet praktický obsah pro piloty, realizovat se v tomto oboru, „žít tím“
 • výhodou je mít: zkušenosti z práce v médiích, praktické zkušenosti s létáním, zkušenosti se správou webových stránek, grafickým editorem či programováním

Co Vám můžeme nabídnout?

 • Příležitost budovat zajímavý obsah pro piloty v ČR a na Slovensku
 • Dlouhodobou spolupráci (!) – hlavní pracovní poměr (možnost spolupráce externě na živnostenský list)
 • Kolektiv letecké společnosti, v němž jsou všichni tak trochu „postižení“ létáním. Máme se tu rádi, držíme při sobě a pomáháme si. Nekřičí se tu, nenadává a pomáháme si. Hledáme tak pozitivního, nekonfliktního člověka, kterého baví pracovat a má radost, když věci fungují a daří se i ostatním!
 • Fajn pracovní prostředí u letiště v Praze-Letňanech, mimo kancelář je tu klid a dá se sem hezky jezdit na kole. V létě máme venku malý bazének na ochlazení.
 • Spravedlivé a motivační finanční ohodnocení – jak se daří celému projektu, tak se daří i Vám.
 • Možnost získání či uplatnění pilotních kvalifikací a letecké odbornosti.
 • Na služební cesty nejezdíme, ale létáme 😉
 • Nápoje a občerstvení vždy po ruce.

Kde a jak pracujeme?

 • Pracujeme v kanceláři v areálu „Stará Aerovka“ na letišti Praha-Letňany.
 • Snažíme se co nejvíc držet režim osmihodinové pracovní doby. Měřítkem úspěchu nicméně nejsou odsezené hodiny v kanceláři, ale plnění stanovených úkolů a cílů. Jedná se víc o poslání než práci jako každá jiná. Budete mít odpovědnost za informační servis českým pilotům.
 • K dispozici je u nás vybavená kuchyňka, občerstvení na pracovišti, venkovní posezení.
 • Za okny máme kousek přírody, v létě možnost slunění, posezení venku a klid. 😊

Kdy můžeme společně začít

Jelikož Vás čeká naskakování do poměrně rychle rozjetého vlaku, ideální bude začít co nejdřív. Ze začátku to bude trochu jako let na padáku (samozřejmě v tandemu 😊), ale postupně budeme naši trajektorii srovnávat. Místo hladkého přistání však bude následovat odpoutání a vzlet za dalším dobrodružstvím.

Pokud si myslíte, nebo jste si dokonce jistý/á, že byste mohl(a) být tím pravým člověkem pro náš tým, pošlete mi prosím svůj strukturovaný životopis s fotografií a zároveň alespoň stručně důvod, proč byste pozici šéfredaktora rád(a) zastával(a). Práce novináře je opravdu hodně o jazyku a já si potřebuji být jistý, že ten český ovládáte výborně.

Všechny odpovědi čtu přímo já. Žádná vozová hradba z HR pracovníků tu není a jsem ke každému upřímný. Poprosím Vás – buďte také. Napište mi, co máte v práci rád(a), co vás nebaví, z čeho třeba máte obavy. Můžu pak na to rovnou odpovědět a třeba zjistíte, že Vaše obavy z nějaké činnosti jsou liché.

Dopředu se omlouvám všem, kterým nakonec odpovím záporně. Odmítnutí je nepříjemné oběma stranám, ale zase věřím, že vše má svůj důvod a někde na Vás třeba čeká pozice mnohem vhodnější.

Předem všem děkuji za reakce a přeji pěkný den!

P. S. Na závěr mám ještě prosbu všem kolegům letcům – dopravním pilotům, kteří teď nemají zrovna na růžích ustláno. Vím, že byste byli rádi za jakékoliv uplatnění, než se ten covid přežene a budete se zase moct vrátit do kokpitu. Já nicméně hledám kolegu, který se chce nabídnuté novinářské pozici věnovat naplno a opravdu dlouhodobě. A já pořád věřím, že Vaše místo je ve vzduchu a dříve či později se tam skutečně vrátíte. Držím Vám moc palce!


Informace o pozici

Společnost
Mavisys, s.r.o.
Adresa
Hůlkova 1024, Praha – Kbely
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Sleva na firemní výrobky/služby, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Kafetérie, Občerstvení na pracovišti, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Individuální rozvržení pracovní doby, Vlastní organizace náplně práce, Dog-friendly office
Zařazeno: Média, reklama a PR, Šéfredaktor
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list/IČO
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.