Uvažujete o zaměstnání, které bude mít hlubší přínos? Pojďte pracovat k nám a sami uvidíte...
Poskytujeme služby rodinám s dětmi se zdravotním postižením ve věku od 3 - 15 let, a to v Praze a Středočeském kraji (Praha - východ, Praha - západ). Umožňujeme dětem vyrůstat v milujících rodinách, vzdělávat se, setkávat se s vrstevníky a plnit si svá přání. Pečujícím osobám jsme oporou při zvládání jejich nelehké situace.

Osobní asistent

OSOBNÍ ASISTENT PRO DEVÍTILETÉHO CHLAPCE SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM - BRANDÝS NAD LABEM

Kde: asistence v domácnosti / Brandýs nad Labem/ Stará Boleslav

Rozsah: asistence 5x týdně, 15:30 - 18:00, možná asistence i o víkendu

Jak by asistence probíhala:

Asistence by probíhala v domácnosti v odpoledních hodinách. Osobní asistent by se společně s chlapcem věnovali volnočasovým aktivitám jak v domácnosti, tak jejím okolí. Případně by spolu mohli plnit úkoly ze školy. Chlapec komunikuje s obtížemi, slovy se vyjadřuje spíše minimálně. Učí se vyjadřovat své potřeby pomocí znaků, případně ukáže či dovede na místo. Asistent by měl být aktivní při společném trávení volného času a umět zaujmout.

Více informací o průběhu asistence poskytne sociální pracovnice při osobním pohovoru.

Vhodné pro osobu na DPP.

Náplň práce

  • Podpora a pomoc dítěti se zdravotním postižením při běžných denních činnostech.
  • Spolupráce na tvorbě individuálního plánu osobní asistence pro uživatele.
  • Pravidelné zpracovávání zprávy o průběhu osobní asistence, včasné dodání docházky
  • Povinná účast na vzdělávacích akcích, poradách týmu asistentů, účast na supervizích

Co Vám můžeme nabídnout

  • Práci, která má smysl.
  • Odborné zaškolení.
  • Získání zkušeností a praxe v oboru speciální pedagogiky, sociální pedagogiky a sociální práce.
  • Velmi příjemný pracovní tým.
  • Práci na DPP.
  • Finanční ohodnocení 150 Kč/h
  • Příplatky za práci o víkendu či v noci
  • Skupinové supervize.
  • Vzdělávání dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.
  • Další benefity (proplácení přejezdů mezi asistencemi)
  • Metodické vedení a zázemí stabilní organizace.

Požadujeme

  • Plnoletost.
  • Čistý trestní rejstřík.
  • Dobrý zdravotní stav.
  • Pozitivní vztah k dětem se zdravotním postižením.
  • Zodpovědnost a spolehlivost.
  • Schopnost empatie a komunikativnost.
  • Psychickou odolnost.
  • Chuť pracovat.
  • Preferujeme dlouhodobou spolupráci.

Výhodou

Kvalifikace pro práci v sociálních službách dle zákona č. 108/2006 S., o sociálních službách
Předchozí praxe u dětí/dětí s postižením.

Výběrové řízení

1. kolo – posouzení životopisů a motivačních dopisů
2. kolo – telefonické oslovení vybraných zájemců
3. kolo – osobní pohovor

Pokud Vás pozice zaujala, odpovězte prostřednictvím inzerátu a do odpovědi přiložte Váš životopis a motivační dopis.

Společnost
Hornomlýnská, o.p.s.
Adresa
Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Plat
Plat: 150 Kč / hodina
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Brigáda
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: dohoda o provedení práce
Datum práce
Datum práce: 15.2.2021 – 31.12.2021
Zadavatel: Nezisková organizace