IDC je světová jednička ve svém oboru – analýze dat v oblasti trhu s informačními technologiemi. Mezi naše zákazníky patří téměř všichni významní hráči na IT trhu, ať již vyrábějí mobilní zařízení, operační systémy, provozují vyhledávací portály či produkují počítače, tiskárny, síťové prvky nebo jsou na špičce jiných oborů.
Kromě toho jsme nejvíce citovanou společností ve světových a lokálních médiích, jako jsou Financial Times, NY Times či idnes.cz nebo zive.cz. Máme více než 2 000 lidí na pěti kontinentech a centrálu v USA.

Team Leader - Java (Ostrava)

Hledáme team leadera do 3-členného týmu, který má na starosti aplikaci Ferda. Ferdu používá přes 1100 našich analytiků po celém světě k analýze trhu, modelování a předpovídání budoucích trendů na IT trhu.

Zjednodušeně si ji můžeš představit jako MS Excel na „steroidech“. Ferda uchovává a zpracovává terabajty dat z celého světa. Programátorsky je to velice náročný projekt na výkon, rychlost a spolehlivost.

V následujících měsících nás čeká zavádění platformy Snowflake do našeho projektu. Toto je pro nás důležitý milník, který pro naše analytiky otevře další možnosti práce s daty.

Jak to u nás chodí?

Máme fajn tým a pohodovou atmosféru, chceme si to udržet! Takže hledáme pohodáře, co s námi sem tam zajde na drink, oslaví release a ideálně se přidá i na teambuilding (jsme optimisti a věříme, že to bude brzo možné) :)

Naši team leaders pomáhají k nastolení příjemné pracovní atmosféry a budování týmového ducha. Podporujeme vzájemnou pomoc, sdílení znalostí a chuť něco změnit. Dbáme na to, aby u nás lidé rostli jak profesně tak osobnostně.

Budeš u nás ale i programovat, navrhovat architekturu a spolupracovat s kolegy na mezitýmových projektech. Od tebe očekáváme chuť se zlepšovat a motivovat lidi kolem sebe.

Dále bys měl mít:

 • Zkušenosti s řešením produkčních problémů
 • Velmi dobrou znalost Javy/JavaEE a relačních databází. Dobré znalosti Springu jsou plus.
 • Znalost automatických testů
 • Logické uvažování
 • Schopnost komunikace v AJ (pokud si neměl šanci doteď mluvit a věříš tomu, že se zlepšíš tak pro začátek stačí B1, ale počítej s tím, že tady mluvit budeš)
 • Komerční praxi ve vývoji min. 3 roky

Není podmínkou mít zkušenosti na pozici team leadra. Budeš mít kolem sebe lidi, kteří ti pomůžou se do této pozice dostat a uspět.

Co na oplátku nabízíme?

 • Moderní office kousek od (VŠB)
 • Pravidelná interní i externí školení + kurzy AJ
 • Práci na mezinárodních projektech, denní komunikaci v AJ
 • Týmbuildingové akce a "release" párty - Archery game, Motokáry, Laser game atp.
 • Občasná práce z domova
 • Flexipassy
 • Stravenky
 • Super tým se kterým můžete hrát fotbálek v relaxační místnosti, nebo si jít po práci posedět

Více se o nás můžeš dozvědět na kariérních stránkách https://www.idc.com/cz/careers/projects#ferda


Informace o pozici

Společnost
IDC Central Europe, the Middle East & Africa
Adresa
Technologická 375/3, Ostrava – Pustkovec
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Kafetérie, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Účast na zahraničních konferencích
Zařazeno: IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, Programátor, Vedoucí vývoje/Team Leader, Java vývojář
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

IDC Central Europe, the Middle East & Africa, Darina Mitasova
+420 734 763 361
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.