Posláním sociální služby EXIT, terapeutická komunita je poskytovat podporu nezletilým a mladým dospělým, kteří se v důsledku škodlivého užívání návykových látek či hazardního hraní ocitli v nepříznivé sociální situaci. Nabízíme strukturované, bezpečné a podnětné prostředí pro jejich zotavení, osobní růst, učení a zrání za současného dodržování abstinence od návykových látek a zdržení se jiných rizikových forem chování (gamblingu, páchání trestné činnosti, záškoláctví apod.) Motivujeme je ke změně životního stylu, přijetí zodpovědnosti za vlastní jednání a k návratu do běžného života bez drog, alkoholu a závislostního chování. Pracujeme také s rodinou a blízkými osobami klientů.

Poradce/terapeut - pedagogický pracovník

Nabízíme

  • Smysluplnou a kreativní práci na hlavní pracovní poměr (plný pracovní úvazek - 37,5 hodin/týdně).
  • Kvalitní zaškolení našimi odborníky, supervize, podporu a pravidelné vzdělávání.
  • Benefity organizace: stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, připojení telefonu do privátní sítě, po prvním roce týden dovolené navíc a další.
  • Mzdu: 26.400,- až 30.500,-Kč + příplatky za noční, svátky, víkendy.
  • Nástup dle dohody.

Požadujeme

  • VŠ vzdělání - Bc. nebo Mgr., pedagogické zaměření.
  • Kurz pracovníka v sociálních službách, kurz první pomoci, vzdělávání z oblasti vedení a práce se skupinou - možné doplnit po nástupu.
  • Praxe v sociálních službách s přímou prací s klienty alespoň 2 roky, pedagogická praxe alespoň 2 roky.
  • Trestní bezúhonnost, ŘP skupiny B výhodou.
  • Práce v nepřetržitém provozu (denní 12 hod. směny, víkendové směny, občasné noční směny)
  • Kladný vztah k cílové skupině: nezletilí a mladí dospělí klienti užívající návykové látky.

Náplň práce

  • Zodpovědnost za rozvoj zájmů, znalostí a tvořivých schopností klientů vzhledem k jejich individuálním potřebám.
  • Organizace a realizace školní a studijní přípravy klientů, plánování a realizace zátěžových, socioterapeutických a volnočasových aktivit.
  • Zodpovědnost za výchovnou a vzdělávací činnost zaměřenou na oblast zájmového vzdělávání žáků a studentů se všeobecným zaměřením na rozvoj jejich zájmů, znalostí, tvořivých schopností probíhající podle rámcového plánu činností školského zařízení s odborným zaměřením na jejich celkový i specifický rozvoj.

V případě zájmu o místo zašlete svůj životopis včetně motivačního dopisu na nejpozději do 31. 1. 2021. Vybraní zájemci budou na základě posouzení zaslaných životopisů a motivačních dopisů pozváni k výběrovému řízení, termín bude upřesněn. V případě dotazů k pracovnímu místu kontaktujte prosím vedoucí střediska, paní Mgr. Helenu Bělasovou na čísle 703 872 230. Další informace o středisku naleznete také na stránkách http://www.exitkomunita.cz/

Společnost
Slezská diakonie
Adresa
Komorní Lhotka
Požadované vzdělání: Bakalářské
Plat
Plat: 26 400 – 30 500 Kč / měsíc
Benefity: Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Firemní akce
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník, Speciální pedagog
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.