Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.
FZU je od dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZU, jako největší pracoviště Akademie věd, se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Specialista/tka na konstrukce experimentálních zařízení

Do Oddělení materiálové analýzy (laboratoře Rotan) hledáme novou kolegyni/kolegu na pozici

Náplň práce:

  • Návrh jednoduchých technických zařízení (elektrických obvodů, ovládání, regulace apod.) pro vytváření drobných experimentálních zařízení na míru
  • Diagnostika a základní údržbu (opravy) laboratorního vybavení (rtg, difraktometry).
  • Další odborné činnosti dle požadavků vědeckých experimentů
  • Související elektronická administrativa (žádanky o nákup)

Požadujeme:

  • SŠ/VŠ specializace elektrotechnika
  • Znalost programování PC pro obsluhu periferních zařízení v součinnosti s měřením a samostatným zapojováním obvodů
  • Manuální zručnost (práce s nástroji – pájení, mechanické úpravy)
  • Platné zkoušky (školení) z vyhl. 50/1978 výhodou
  • Znalost ČJ minimálně na komunikativní úrovni
  • Znalost AJ na komunikativní úrovni výhodou, schopnost porozumět psanému textu nutná.
  • Schopnost nalézat vlastní řešení
  • Dobré komunikační dovednosti
  • Schopnost samostatné práce i práce v týmu
  • Zodpovědný a kooperativní přístup

Nabízíme:

  • Zajímavou a rozmanitou práci
  • Prostor pro vlastní rozvoj a kreativitu
  • Profesionální pracovní tým s přátelskou atmosférou a vzájemným respektem
  • Odborné vzdělávání a jazykové kurzy
  • Stabilní zaměstnání u špičkové výzkumné organizace
  • Odpovídající finanční ohodnocení
  • Flexibilní pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené a 5 sick days
  • Stravenkový paušál
  • Multisport kartu
  • Příspěvek na penzijní/životní pojištění a další příspěvky po 12 měsících zaměstnání
  • Podporu work-life balance a další zaměstnanecké výhody
  • Termín nástupu: Ihned nebo dle dohody.

Místo výkonu práce: Praha 8, Na Slovance (v blízkosti metra C Ládví)

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem.

Těšíme se na Vaše reakce

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZU na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju

Společnost
Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.
Adresa
Na Slovance 1999/2, Praha – Libeň
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Středně pokročilá)
Zařazeno: Technika a vývoj, Věda a výzkum
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i., Lucie Beránková
+420 266 053 425
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.