Když v roce 1987 dva mladí programátoři ze Slovenska, Peter Paško a Miroslav Trnka, napsali program pro detekci jednoho z prvních počítačových virů, ještě netušili, že právě začali psát historii jednoho z nejúspěšnějších antivirových programů na světě. Pojmenovali ho NOD32 - "Nemocnice na okraji disku", podle tehdy populárního československého seriálu. Pár let po sametové revoluci založili společně s jejich přítelem Rudolfem Hrubým společnost ESET.

To, co se původně jevilo jen jako „obývákový“ projekt tří kamarádů, je dnes nejhodnotnější slovenskou IT firmou, která svou technologií NOD32 chrání více než 100 milionů uživatelů po celém světě.

Přirozeně, nestalo se tak ze dne na den. Globální úspěch společnosti a její růst nastartoval v roce 1998 ziskem prvního stoprocentního hodnocení prestižního britského časopisu Virus Bulletin. V roce 2016 se společnost ESET stala první společností, která získala toto ocenění po 100-krát za stejný produkt.

Dnes firma vděčí za svůj úspěch více než 1700 zaměstnancům po celém světě a téměř 800 z nich má sídlo na Slovensku, v hlavním sídle ESETu.

Velký důraz klademe na výzkum a vývoj. Kromě regionálních center budujeme i síť technologických center po celém světě - v současnosti dvanáct.

V průběhu expanze společnosti jsme zůstali věrni zásadám, na kterých jsme byli založení, a zůstáváme nezávislí i při zdolávání nových výzev.

Penetrační tester

Pro posílení týmu bezpečnostních testů hledáme nového kolegu na pozici Penetrační Tester. Otázkou zůstává, jestli Ty jsi ten pravý? A proč bys ses vůbec měl/a přihlásit? Asi mám pár odpovědí...

JSI TEN PRAVÝ?

Mohla bych tě zkusit nalákat na homeoffice a další benefity, ale k tomu se taky dostaneme. Myslím si, že mnohem důležitější pro tebe bude vědět, že ti pomůžeme nastartovat kariéru a získat praktické zkušenosti v oblasti hledání bezpečnostních zranitelností od webových a mobilních aplikací až po složitější informační systémy.

Na velkých projektech většinou nebudeš dělat sám a na ty menší si tě vyškolíme tak, že zvládneš samostatnou práci. Samozřejmě vždy máš možnost obrátit se na někoho z týmu a ze zkušenějších kolegů. Je docela dost možné, že časem se budeš moct ohánět i certifikátem „OSCP“.

Budeš se setkávat s penetračním testování webových aplikací, mobilních aplikací, klasických aplikací, síťové infrastruktury, OS, bezpečnostními audity (unix,windows,databázové systémy, …) a sociálním inženýrstvím.

Pro tuto pozici bude potřeba znalost bezpečnostní problematiky alespoň v jedné z oblastí, ve kterých testujeme. Schopnost rychle se učit a hledat samostatně bezpečnostní chyby, taky znalosti programování, minimálně na úrovni vytváření skriptů a angličtina.

Bude super pokud budeš mít předchozí zkušenosti s problematikou bezpečnostních testů
.. zkušenosti z realizovaných projektů z různých oblastí IT – programování, správa, testování…
.. znalost dalších programovacích jazyk
.. dobré komunikační a prezentační schopnosti
.. znalost revezního inženýrství

PROČ BY SES MĚL PŘIHLÁSIT?

Bezedné nápoje pro všechny! Dopřej si kávu, čaj, džusy a další nápoje, co hrdlo ráčí.

Hladový u nás taky nebudeš. Na každý pracovní den u nás dostaneš stravné lístky, které plně hradíme. No a kdyby ti vyhládlo během tvého pracovního nasazení, ve společné kuchyňce najdeš celý den zdravé občerstvení.

Je nám jedno jestli jezdíš do práce autem, na kole, nebo chodíš pešky. Měsíční příspěvek na dopravu dostává každý bez rozdílu.

Jsme také přesvědčení, že pro každého by měla být rodina na prvním místě. A proto při významných živnotních událostech jako jsou svatba nebo narození dítěte od nás kromě gratulace dostaneš i finanční příspěvek.

Lék na věčnou mladost zatím k dispozici nemáme. Dokud ho ale nevynaleznou, budeme našim zaměstnancům přispívat na důchodové nebo životní pojištění.

Pracuj naplno, užívej si naplno. Za tímto heslem si stojíme a proto po celý rok našim zaměstnancům připravujeme mnoho ackcí, aktivit a dalších příležitostí na společný oddych a zábavu.

Chceš k ESETu? No dobrá, pokračujeme...

Nehledáme kohokoliv, musíš to myslet vážně a být seznámen s testováním v některé z oblastí pentestingu. Taky slyšíme na "Ano, mám zájem pracovat na prohlubování svých znalostí a chci získávat další zkušenosti." Samozřejmě hned poznáme jestli to myslíš vážně, nebo jsou to jenom prázdná slova...

Jestli si troufáš patřit k ESETu, dej mi vědět a já ti pošlu challenge. koukneme, co v tobě je :)

Tešíme se na tebe
Hany a Pentesters tým


Informace o pozici

Společnost
ESET Research Czech Republic s.r.o.
Adresa
Jankovcova 862/47, Praha – Holešovice
Požadované vzdělání: Vzdělání není podstatné
Požadované jazyky: Čeština (Pokročilá), Angličtina (Středně pokročilá)
Zařazeno: Ostraha a bezpečnost, Technika a vývoj
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

ESET Research Czech Republic s.r.o., Hana Kovaříková