Již mnoho let realizujeme vlastní projekty s cílem nabízet konkrétní pomoc především osobám se znevýhodněním, zejména rodinám s dětmi, seniorům, či osobám se zdravotním (i duševním) znevýhodněním.

Sociální pracovník

Komunikujeme o.p.s. hledá vedoucího sociálního pracovníka/pracovnici sociání služby, který bude zároveň realizovat přímou práci s klienty.

Projekty jsou zaměřeny na oblast neformálních pečovatelů, menšin, cizinců, seniorů SAS a rodiče s dětmi.

VŠ vzdělání = podmínkou! - VŠ vzdělání v oblasti sociální práce, sociální pedagogiky a příbuzných oborů (v rámci zákona č. 108/2006 Sb. § 110 – sociální pracovník)

Náplň práce:

Vedení sociální služby a orientace v legislativě, důležité pro profesi.

Znalost standardů, OK systému, schopnost vytvářet metodiky - vedení sociální služby.

Znalost práce na PC a na komunikačních platformách.

Přímá práce s klienty:
Jednání se zájemci a klienty služby (rodiny s dětmi včetně národnostních menšin), realizace sociálních šetření, uzavírání smluv o poskytování sociálních služeb, individuální plánování služby, konzultace s klienty a rodinnými příslušníky, vedení dokumentace uživatelů. Poskytování sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi/seniory/neformální pečovatelé, tzn. pomoc při řešení jejich obtížné sociální situace.

Jednání s potenciálními zájemci o službu, uzavírání smluv.

Spolupráce s dalšími subjekty (úřady, sociální služby, školy apod.).

Vedení klientské dokumentace a výkaznictví.

Tvorba metodických materiálů.

Znalost administrace ESF projektů zaměřených na sociální poradenství - výhodou.

Nabízíme:

DPČ/DPP/HPP (možnost kombinace úvazků v rámci několika projektů)
- možnost dalšího vzdělávání

- úžasný a milý multidisciplinární tým

- práci v dlouhodobě dobře zavedené a stabilní organizaci
- pravidelné supervize a další vzdělávání
- prostor pro realizaci vlastních nápadů

- prostor pro organizaci času dle vlastních preferencí

Požadujeme:

- schopnost samostatné i týmové práce (samostatnost nezbytný předpoklad)

- rychle chápání jakékoliv problematiky, schopnost improvizovat

- umět řešit jakékoliv nestandardní situace

- osobnostní zralost, zkušenost a rozhodnost

- dobrá práce s počítačem

- praxe v pomáhajících profesích v práci s rodinami, cizinci či seniory vítána

- vítáme zájemce se zkušeností s procesem mediace, případně s akreditovaným

sebezkušenostním psychoterapeutickým výcvikem

- zkušenost s projektovým řízením, psaním zpráv o realizaci, s administrací ESF projektů

- zkušenosti s projektovým řízením

- znalost standardů kvality sociálních služeb a procesu komunitního plánování

Společnost
Komunikujeme o.p.s.
Adresa
Legerova 1820/39, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Benefity: Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, dohoda o pracovní činnosti (DPČ), jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Pozice je vhodná i pro OZP, s docházením do firmy. Vhodné i pro: tělesně postižení, ostatní.

Pozice je vhodná i pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.

Pozice je vhodná i pro důchodce.