Caritas Czech Republic (CCR) is a non-profit non-governmental organization with field activities implemented worldwide (Europe, Asia, Middle East and Africa) and an extensive social services programme in the Czech Republic assisting more than 100,000 clients. CCR is a member of the international network of the Caritas Internationalis and cooperates with a number of international and local partners.

In addition to emergency response in case of natural and man-made disasters, the organization focuses mainly on four key thematic areas: 1) health care and social services; 2) sustainable livelihoods and small-scale entrepreneurship; 3) vocational education (youth and adults); 4) assistance to refugees and internally displaced people.

CCR builds on its 20 year-long expertise in managing social welfare programmes, including support to people with disabilities. The organization adheres to core humanitarian principles, including gender equality.

Copywriter zahraničních témat

Ahoj,

rád píšeš články na web i do tištěných médií, příspěvky na sociální sítě, vytváříš materiály, které shrnují, kde a jak organizace pomáhá? Rád se podílíš na tvoření, vymýšlení a rozjíždění nových věcí, to vše v prostředí, kde to, co se dělá, někam směřuje a má smysl? A navíc to přináší radost a dobrý pocit? To je pozice copywritera u nás, v oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce.

Naše zahraniční angažmá se teď odehrává v 7 zemích, jako jsou například Zambie, Irák, Kambodža nebo Gruzie. Máme v současné době ve světě více než 200 zaměstnanců a v Praze je nás v oddělení 25. Přispíváme k tomu, aby lidé v různých částech světa měli podmínky k tomu, aby si v mnohém dokázali pomoct sami. Aby se jejich životy mohly proměňovat k lepšímu. Víme tedy, pro koho svou práci děláme, a že to, co děláme, má reálný dopad a přesah.

Charita ČR má teď ohromně našlápnuto. Jedna z priorit, na kterou klademe velkou váhu, je externí komunikace. K tomu potřebujeme Tvou kreativitu, nápady, energii, a zároveň pečlivost a důslednost. Hledáme parťáka, který umí vytáhnout podstatu a psát atraktivně a pochopitelně. Kdo umí funkčně spolupracovat s grafikem, snadno se domluvit s odpovědnými lidmi na pražské centrále i misích. Kdo se umí postarat o aktuálnost webu a vyžádat si součinnost ostatních, kdo umí připravit kvalitní texty na sociální sítě, udělat korektury, editovat. Kdo umí vybrat kvalitní fotografie. A má perfektní, psanou i mluvenou angličtinu. V tom případě jsi ten správný člověk pro nás. Copywriter je pravou rukou našeho redaktora.

Můžeme Ti nabídnout respekt ke Tvé práci, velmi otevřený a férový přístup, důvěru a radost z toho, že se věci daří posouvat kupředu. Finanční odměna sice nebude taková jako v třeba v korporátním prostředí, ale snad to pro Tebe bude ok.

Tak co, jdeš do toho? Pošli nám prosím svůj životopis a motivační dopis a třeba i odkazy na nějakou ukázku Tvého zajímavého projektu. Kdykoli se doptej na věci, které Tě zajímají, a které se do tohoto dopisu nevešly. Všechny dopisy si osobně přečteme, já i redaktor.

Jirka Škvor

vedoucí oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce


Informace o pozici

Společnost
Charita Česká republika
Adresa
Vladislavova 1460/12, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Výborná), Čeština (Výborná)
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Zahraniční pracovní cesty, Dog-friendly office
Zařazeno: Média, reklama a PR, Administrativa, Marketing, Copywriter, Specialista PR, Novinář, publicista, redaktor
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.


Charita Česká republika, Martina