NADĚJE, pobočka Praha vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici

sociální pracovník nízkoprahových služeb pro lidi bez domova (terénní program) – podpora v bytech = pomocí pravidelných schůzek na základě navázaného vztahu poskytuje pracovník osobám potřebnou podporu v rámci řešení různých oblasti jejich života, s cílem stabilizovat ho v bydlení a podpořit ho na cestě k zotavení. Každý den přinese něco nového. Někdy je to vyřizování občanky a sociálních dávek, jindy registrace u lékaře, kam by člověk sám netrefil anebo první výlet do divadla po 20ti letech života na ulici.

Co budeme potřebovat, abyste měl/a?

· Komunikační a vyjednávací schopnosti

· Trpělivost a chuť neustále hledat a nabízet adekvátní řešení

· Schopnost pracovat samostatně, ale zároveň sdílet své poznatky a zkušenosti s týmem

· Inovativního ducha, odhodlání a chuť vnímat věci z více úhlů pohledu

· Skvělá by byla zkušenost v přímé práci s lidmi bez přístřeší

· Výhodou bude rovněž řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič)

· Odpovídající vzdělání na profesi sociálního pracovníka dle zákona o sociálních službách - VOŠ/VŠ sociálního oboru

· A hlavně byl/a zapálený/á pro věci, zvídavý/á a byl/a stejně jako my, přesvědčený/á, že bydlet není žádný luxus, ale základní lidská potřeba

Co vám můžeme nabídnout?

· Práci, která dává smysl v prostředí přátelském, plném humoru a pochopení.

· Pravidelnou supervizi a podporu v dalším vzdělávání

Co vás čeká?

· Budete case manager pro klienty, tj. budete dojednávat další potřebnou podporu ze strany dalších sociálních služeb či městských části.

· Budete přímo pracovat s klienty, kteří se zabydlují do sociálních bytů (pomoc při vyřizování dávek, zajištění lékařské péče, při navazování dalších sociálních služeb, podpora klienta v celém procesu zabydlování).

· Poskytování podpory v bytě (pomoc s údržbou, zařizování bytu či při vyjednávání se sousedy).

· Nezbytná administrativa spojená s poskytováním podpory v bytě.

· Zapojení se do vyhledávání zdrojů (nábytek, vybavení bytů, apod.)

Společnost
NADĚJE
Adresa
Na slupi 1484/12, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Plat
Plat: 31 000 Kč / měsíc
Benefity: Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.