Institut klinické a experimentální medicíny je největší specializované klinické a vědeckovýzkumné pracoviště v České republice. Zaměřuje se na léčbu kardiovaskulárních chorob, transplantace orgánů, diabetologii a léčbu poruch metabolismu se spádovostí celé České republiky.
IKEM tvoří 4 odborná centra, 8 klinik a 15 odborných pracovišť, základen a laboratoří.
Z celkového počtu 1900 pracovníků je více než 300 lékařů a 600 všeobecných sester.
Celkem je k dispozici 315 lůžek, z nichž 111 se nachází na jednotkách intenzivní péče.

Odborný pracovník v laboratorních metodách

Oddělení imunogenetiky Pracoviště laboratorních metod přijme do svých řad dva nové kolegy/kolegyně s nástupem od 1. 1. a 1. 2. 2021

Náplň práce:

Nabízíme zajímavou práci v oblasti transplantační medicíny na akreditovaném pracovišti s neustále se vyvíjejícími laboratorními postupy.
Náplní práce je provádění širokého spektra vyšetření - určování specifity protilátek metodami CDC crossmatch, FCXM, Luminex. Dále provádíme typizace HLA antigenů molekulárně genetickými metodami, analýzy a konfirmace výsledků.
Samozřejmostí je postupné zaučení v používaných metodách.

Požadavky:

  • VŠ vzdělání Mgr./Ing. v oboru (akreditace MZ, AKK)
  • Ochota učit se novým věcem
  • Schopnost pracovat odborně a samostatně
  • Atestace v oboru i základní kmen výhodou
  • Po zaučení účast v pohotovostním režimu Transplantcentra
  • Základní znalost anglického jazyka výhodou

Nabízíme:

  • Zaměstnanecké benefity
  • Výhodné ubytování pro mimopražské zaměstnance
  • Možnost průběžného vzdělávání formou účasti na seminářích, sympoziích a mezinárodních kongresech

Předpokládaný datum nástupu k 1. 1. 2021 a k 1. 2. 2021

O nás:

Posláním Pracoviště laboratorních metod (PLM) je zajišťovat rutinní a specializovaná laboratorní diagnostická vyšetření v odbornostech klinické biochemie, hematologie, imunologie a mikrobiologie, a provádět v těchto odbornostech výzkumnou, experimentální a pedagogickou činnost.

Pracoviště je tvořeno specializovanými laboratořemi, ambulancemi, součástí je rovněž Autotransfúzní jednotka připravující vybrané autologní a homologní krevní přípravky a Český registr dárců krvetvorných buněk.

Odborná pracoviště PLM poskytují také konsiliární služby v příslušných odbornostech, vyvíjejí a zavádějí nové diagnostické metody a postupy.

Kvalita péče je garantována vysoce odborně zdatným týmem pracovníků a potřebným přístrojovým vybavením předních světových výrobců zdravotnické techniky.

PLM je akreditovaným pracovištěm pro zajišťování specializačního vzdělávání v oboru klinická biochemie, lékařská mikrobiologie, alergologie a klinická imunologie a v oboru laboratorní a vyšetřovací metody ve zdravotnictví schváleným MZČR.

Úzce spolupracuje s dalšími specializovanými a výzkumnými laboratořemi IKEM a je sídlem Subkatedry alergologie a klinické imunologie IPVZ.

Společnost
INSTITUT KLINICKÉ A EXPERIMENTÁLNÍ MEDICINY
Adresa
Vídeňská 1958/9, Praha – Krč
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Zařazeno: Věda a výzkum, Zdravotnictví a sociální péče
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

INSTITUT KLINICKÉ A EXPERIMENTÁLNÍ MEDICINY, Bc. Vlasta Sovová
Vídeňská 1958, 14021 Praha – Krč, Česká republika
739 387 246