Posláním InBáze je pomáhat cizinkám a cizincům a jejich rodinám v životě v České republice, vytvářet bezpečný a otevřený prostor k vzájemnému poznávání a porozumění mezi českými občany a lidmi jiných národností a kultur.

Zavedená nestátní nezisková organizace InBáze zabývající se integrací cizinců do české společnosti, hledá kolegu*kolegyni se zájmem o tématiku migrace a integrace na pozici

Sociální pracovník / pracovnice

Zavedená nestátní nezisková organizace InBáze, zabývající se integrací migrantů do české společnosti, hledá kolegu/kolegyni se zájmem o tématiku migrace a integrace na pozici:

„sociální pracovník / pracovnice“

do registrovaných sociálních služeb „InBáze, z. s. – odborné sociální poradenství“ a „InBáze, z. s. – sociálně-aktivizační služby pro rodiny s dětmi“

Do našeho týmu rádi uvítáme někoho, kdo chodí, tak jako my, do práce rád, potřebuje v ní nacházet smysl, dokáže se rychle zorientovat a převzít zodpovědnost za svěřené úkoly.

Co nabízená pozice obnáší?

- Individuální případová práce s klienty služby, tj. poskytování sociálně-právního poradenství rodinám migrantů s dětmi žijící na území ČR v českém a anglickém jazyce (příp. jiném), při řešení osobních a rodinných záležitostí např. v souvislosti s pobytem na území ČR, sociální či zdravotní péčí, vzděláváním, pracovně-právními otázkami nebo při jednání s dalšími stranami (úřady státní správy a samosprávy, NNO, vzdělávací instituce, zaměstnavatelé, atp.) a to i se zaměřením na rodiny s dětmi;

- zpracování a vedení individuálních plánů klientů služby, monitoring a průběžná evaluace spolupráce s klienty, práce s elektronickou databází ARUM a další administrativní činnost ve vztahu k poskytované službě;

- podílení se na koncepční činnosti organizace (zejm. sociálně-právního oddělení) a spolupráce s dalšími pracovními týmy organizace (komunitní oddělení, oddělení dětských programů, a dál.), včetně účasti při psaní a podávání projektů (dotace a granty související s činností sociálně-právního oddělení).

Místo výkonu práce: hl. m. Praha

Co od Vás požadujeme?

- způsobilost k výkonu sociální práce dle ust. § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů (ukončené VOŠ nebo VŠ vzdělání v oboru sociální práce nebo v příbuzných oborech).

- samostatnost, flexibilitu a odolnost vůči stresu;

- znalost českého jazyka a anglického jazyka alespoň na komunikativní úrovni (ruský nebo jiný další jazyk výhodou);

- interkulturní citlivost, zájem o témata migrace a integrace;

- trestní bezúhonnost;

- ochotu učit se novým věcem;

- zkušenost práce v neziskovém sektoru a/nebo zkušenost v oblasti sociální práce v přímé péči výhodou;

- zkušenosti v oblasti cílové skupiny migrantů a/nebo vlastní migrační zkušenost výhodou.

- zkušenosti při práci s rodinou.

Co nabízíme?

- smysluplnou a zajímavou práci v přátelském prostředí

- možnost rozvoje, včetně dalšího vzdělávání

- zaškolení, supervize, intervize, teambuilding

- příjemný pracovní kolektiv

- pracovní smlouvu na dobu určitou s možností jejího prodloužení

- 4 + 1 týden dovolené, sick days, občasnou práci z domova („homeoffice“)

Zahájení výkonu práce: od 01. 01. 2021

Výše úvazku: 0,5 - 1,0

V případě zájmu nám prosím zašlete Váš strukturovaný profesní životopis a stručný motivační dopis (cca polovina A4) v českém a anglickém jazyce.

K ústnímu pohovoru budou přizvání pouze vybraní uchazeči / uchazečky, kteří / které splňují kvalifikační požadavky pro výkon sociální práce.

InBáze, z. s. si vyhrazuje právo nepřijmout na danou pozici žádného z uchazečů / uchazeček, či VŘ v jeho průběhu zrušit. Zasláním svých osobních materiálů uchazeči souhlasí s jejich uchováváním po dobu výběrového řízení.


Informace o pozici

Společnost
InBáze, z. s.
Adresa
Krumlovská 527/4, Praha – Michle
Legerova 357/50, Praha – Vinohrady
Praha
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá) nebo Ruština (Středně pokročilá)
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.