Firma Apleona HSG s.r.o. patří do skupiny APLEONA GROUP, která je jedna z největších německých poskytovatelů služeb Facility Managementu a technologických dodávek TZB.

Naše společnost právě hledá vhodné kandidáty na nově otevřenou pozici

Hlavní účetní

Popis:

Pro úspěšnou zahraniční společnost působící v ČR od roku 1993 v oblasti facility managementu a stavebnictví hledáme uchazeče na pozici hlavní finanční účetní/ekonom se znalostí daňových zákonů, vykazování dle IFRS, personální a mzdové problematiky. Požadujeme aktivní znalost anglického. Předpokládaný nástup Q1-Q2/2021. Pracoviště Praha 6.

Hlavní zodpovědnost:

  • Controlling, Reporting, Budgeting, HR agenda
  • Vedení finančního týmu (3 osoby)
  • v rámci své agendy odpovídá za formální správnost a úplnost účetních dokladů
  • odpovídá za správnost a úplnost účetních operací
  • odpovídá za dodržení platných zákonů
  • uschovává písemnosti a dokumentaci k vedené agendě
  • odpovídá za správnost výkaznictví pro mateřskou společnost
  • spolupráce v personální oblasti s mateřskou společností

Náplň práce:

  • účtování přijatých faktur
  • příprava příkazů k úhradě
  • účtování pokladny, bankovních výpisů
  • účtování cestovních náhrad
  • tvorba a kontrola a účtování dohadných položek a rezerv
  • agenda vydaných faktur
  • podíl na závěrkových operacích
  • spolupráce při zpracování měsíčních a čtvrtletních výkazů pro mateřskou společnost
  • spolupráce s auditorskou firmou, příprava podkladů pro statutární audit, zpracování výroční zprávy a zprávy o spřízněných osobách
  • spolupráce s firmou zpracovávající mzdy, vedení personální agendy, účtování mezd
  • spolupráce s bankami
  • příprava podkladů pro interní audit
  • příprava rozpočtu
  • zpracování statistických výkazů

Požadavky / očekáváme:

  • VŠ vzdělání ekonomického zaměření
  • znalost podvojného účetnictví podmínkou, znalost úč. softwaru Navision výhodou
  • aktivní znalost AJ podmínkou (NJ vítán)
  • znalost vykazování dle IFRS
  • pečlivost, přesnost, odpovědnost, flexibilitu, ochotu k vyššímu pracovnímu nasazení
  • týmovou spolupráci

Nabízíme:

  • zaměstnání v zavedené společnosti s významným postavením v oboru
  • produktové školení
  • perspektivu profesního a kariérního růstu
  • motivující finanční ohodnocení
  • další zaměstnanecké výhody

Ostatní:

  • pracoviště: Praha 6
  • HPP
  • možnost zkráceného úvazku do 07/21

Informace o výběrovém řízení pro uchazeče:

předem děkujeme za Váš projevený zájem a zaslané životopisy. Vybraného uchazeče budeme sami kontaktovat. Děkujeme za pochopení.

Společnost
Apleona HSG s.r.o.
Adresa
Za Strahovem 431/19, Praha – Břevnov
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá), Němčina (Základní)
Benefity: Mobilní telefon, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Občerstvení na pracovišti, 13. plat
Zařazeno: Ekonomika a podnikové finance, Ekonom, Finanční ředitel/manažer, Hlavní účetní, Finanční účetní
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Apleona HSG s.r.o., Jiří Folta