Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.
FZU je od dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZU, jako největší pracoviště Akademie věd, se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Elektrospecialista/ tka pro slaboproud a optoelekroniku

Ambicí FZÚ je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

FZÚ je od 26. dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZÚ, jako největší pracoviště Akademie věd, se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Do našeho pracoviště - Společné laboratoři optiky v Olomouci hledáme nového kolegyni/kolegu na pozici:

Elektrospecialista/ Elektrospecialistka pro slaboproud a optoelekroniku

Náplň práce:

Schopnost samostatně navrhovat a realizovat analogové a digitální elektrické a elektronické obvody pro:

· přístrojové sestavy na bázi optiky a optoelektroniky včetně nestandardních provedení

· řízení a sběr dat v laboratorních experimentech, na odlehlých vědecko-výzkumných pracovištích

· komercionalizaci výzkumu formou zakázek

· řízení strojů a zařízení

Požadavky:

· VŠ v oboru elektro nebo v oboru příbuzném, minimálně SŠ

· Znalost programování v jazyce C++ nebo Python a zkušenost s NI VISA výhodou

· Alespoň pasivní znalost AJ

· Praxe v oboru min. 5 let

· Schopnost tvůrčí vědecko-výzkumné činnosti

Nabízíme:

· Tvůrčí práci ve výzkumu v oboru optika a optoelektronika s podílem na realizaci vědeckých projektů v oboru

· Příležitost participovat na chodu špičkové výzkumné organizace

· Podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu

· Stravenkovou kartu

· Flexibilní pracovní dobu

· 5 týdnů dovolené a 5 dnů zdravotního volna (sick days)

· Příspěvek na penzijní/životní pojištění

· Multisport kartu a další zaměstnanecké výhody

Nástup je možný dle dohody.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v českém a v anglickém jazyce na níže uvedený e-mail kontaktní osoby.

Prosíme, do předmětu zprávy vložte název inzerované pozice.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/o-fzu/uredni-deska/zpracovani-osobnich-udaju .

Kontakt: Petra Kratochvílová, HR partner, tel. +420 266 052 125

Společnost
Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.
Adresa
Olomouc
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Pokročilá), Angličtina (Základní)
Plat
Plat: 35 000 – 40 000 Kč / měsíc
Benefity: Bonusy/prémie, Příspěvek na dovolenou, Nadstandardní lékařská péče, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Firemní rekreační zařízení, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zvýhodněné půjčky zaměstnancům, Zdravotní volno/sickdays, Vlastní organizace náplně práce
Zařazeno: Technika a vývoj, Věda a výzkum, Vědecko výzkumný pracovník, Specialista vývojového týmu
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i., Petra Kratochvílová