Společnost ŠKODA JS a.s. je předním českým dodavatelem investičních celků pro jaderné elektrárny s více než šedesátiletou tradicí. Dodávky zahrnují inženýring, výrobu komponent, kompletaci, montáž, spouštění a uvedení jaderného zařízení do provozu. Její zařízení a služby znají zákazníci na jaderných elektrárnách ve Skandinávii, Francii, Německu, USA a na Dálném východě.

PRÁVNÍK - KOMERČNÍ PRÁVO

Škoda JS a.s. je významná strojírenská společnost se silným zastoupením na poli výroby, servisu, generálních dodávek investičních celků pro oblast energetiky. Právní oddělení hledá do svého týmu novou kolegyni / nového kolegu na pozici komerčního právníka s nástupem od 1. 9. 2020.
Jsou Vaše znalosti práva výtečné, a přesto máte zájem je dále prohlubovat každodenními zkušenostmi v oblasti českého a mezinárodního práva v nukleárním businessu? Ozvěte se nám!

Vaše budoucí práce / hlavní pracovní činnosti

Jako Komerční právník společnosti budete klíčovou osobou pro jednání s našimi interními zákazníky pro smluvní oblasti, budete vystupovat za společnost v právně-obchodních jednáních s našimi dodavateli a zákazníky, draftovat a revidovat obchodní smlouvy. Budete zastupovat společnost před soudy a jinými orgány státní správy. Dále budete poskytovat podporu manažerům zakázek v úsecích Nákup, Obchod, Inženýring a Výroba vyžadující občasné cestování v rámci České republiky, ale i do zahraničí.

Čeho budete součástí
Komerční právník se stane součástí právního týmu, který se umí podělit o širokou škálu profesních zkušeností. Bude spolupracovat i s externími poradci a kolegy-právníky v rámci vlastnické struktury naší společnosti.

Koho hledáme:

Zodpovědnou samostatnou osobnost s přesvědčovacími a vyjednávacími schopnostmi a výtečnými profesními znalostmi. Také Vám nesmí chybět obchodní duch, pro-aktivita, orientace na zákazníka, chuť se rozvíjet a pracovat pro strojírenskou jedničku na trhu.

Co požadujeme:

 • VŠ vzdělání v oboru právo
 • Odborná praxe min. 3 roky v oboru práva
 • Výhodou jsou zkoušky ČAK, praxe v advokacii či obdobné strojírenské společnosti
 • Znalost právního systému ASPI či jeho obdoby
 • Vysoce zodpovědný přístup
 • Schopnost samostatného rozhodování
 • Pokročilá znalost AJ slovem i písmem, znalost RJ – výhodou
 • Řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič

Další profesní požadavky:

 • Schopnost poskytování právní podpory v obchodněprávní agendě, pracovněprávní agendě a právech k duševnímu vlastnictví
 • Aktivní účast na jednáních a při tvorbě významných obchodních smluv, jednání se zákazníky a dodavateli
 • Účast na tvorbě interních procesů, compliance procedur a směrnic a navazující školení zaměstnanců.
 • Právní analýzy

Co nabízíme :

 • Práci v dobré partě s kolegy se vzácnými znalostmi a zkušenostmi, pozitivní pracovní atmosféru. Budete součástí týmů podílejících se na velkých projektech společnosti, která disponuje celosvětově unikátními technologiemi a know-how, se zárukou osobního rozvoje i v dalších oblastech.
 • Záruka práce ve stabilní a úspěšné společnosti
 • Prostor pro vlastní iniciativu, seberealizaci a profesní rozvoj
 • Účast na odborných školeních

Čeká Vás flexibilní pracovní doba, 5 týdnů dovolené a 3 dny S-days . Služební telefon budete mít k dispozici i pro osobní užití vč. datového balíčku. Standardně svým zaměstnancům přispíváme na penzijní připojištění.

Přehled všech našich zaměstnaneckých benefitů naleznete zde:

https://www.skoda-js.cz/zamestnanecke-benefity/

Těšíme se na Vaše životopisy s průvodním nebo motivačním dopisem.


Informace o pozici

Společnost
ŠKODA JS a.s.
Adresa
Orlík 266/15, Plzeň – Bolevec
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Výborná)
Benefity: Mobilní telefon, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Závodní stravování, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Firemní akce
Zařazeno: Právní služby, Právník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

ŠKODA JS a.s., Petra Holá