Pro menší českou advokátní kancelář českou i mezinárodní klientelou momentálně obsazujeme pozici Advokáta(-tku) se specializací na trestní právo/hospodářskou kriminalitu/litigace.
Vaše agenda se bude skládat především z poradenství fyzickým i právnickým osobám v oblasti trestního, správního a občanského práva - příprava veškerých právních dokumentů (včetně trestního oznámení, odporu, odvolání, dovolání atd.), zastupování při jednání / hlavním líčení před soudem, zastupování při výsleších, komunikace s úřady, soudy a policií, jednání s klienty.

Požadavky:

  • ukončené právní vzdělání v ČR (právnická fakulta)
  • advokátní zkoušky
  • praxe v advokacii v oblasti litigací/trestního práva (zejména finanční/hospodářská kriminalita)
  • praktická zkušenost např. s výslechy svědků, komunikací se státními zástupci, policií atp., (návštěvy ve věznicích)
  • výborná znalost práva - zejména procesní právo, trestní právo a nekalá soutěž
  • anglický jazyk na pracovní úrovni (minimálně B2) nutná podmínka
  • výborné lingvistické, prezentační a argumentační schopnosti
  • profesionální vystupování
  • zájem o oblast trestního práva/hospodářskou kriminalitu

Nabízíme:

  • zajímavou práci pro renomované klienty
  • práci v kanceláři i “terénu”
  • příjemný, sportovně založený kolektiv rodinného charakteru
  • samostatnou a zodpovědnou pozici, prostor pro osobní růst

Pozice je vhodná jak pro kandidáty z advokacie (ideálně po advokátních zkouškách), tak kandidáty z oblasti justice (asistenty soudce - trestní úsek nebo asistenty státních zástupců či ostatní kandidáty po závěrečných zkouškách právního čekatele.

Náplň práce:

  • příprava návrhů smluv a dalších právních dokumentů (soudní spisy, memoranda atd.)
  • zastupování klientů u soudu
  • vyjednávání s protistranami (komunikace s policií, státními zástupci, svědky - práce "v terénu")
  • jednání s orgány státní správy
  • podávání návrhů v soudním řízení
  • řešení problémů a poskytování poradenství v jednotlivých oblastech (včetně soudních sporů, trestního práva, korporátního a občanského práva atd.)
  • prevence hospodářské trestné činnosti (agenda risk & compliance), poradenství v oblasti "white collar crime"

Společnost
Bright HR, s.r.o.
Adresa
Praha
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Zařazeno: Právní služby
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Zadavatel: Personální agentura