Ústav termomechaniky AV ČR je jedním z vědeckovýzkumných ústavů Akademie věd ČR spadající do oblasti aplikované fyziky. Náš tým čítá zhruba 170 výzkumných a technických pracovníků, kteří se věnují mezioborovému základnímu výzkumu v oblastech technické fyziky. Spolupracujeme s řadou renomovaných zahraničních univerzit, výzkumných středisek a velkých i malých technologicky orientovaných firem a organizací ve veřejném sektoru. Hledaný pracovník podpoří činnost našeho vědeckého pracoviště.

Výzkumný pracovník v oblasti molekulárních simulací tekutin

Náš tým se zabývá výzkumem termofyzikálních vlastností tekutin, např. podchlazených vodných směsí při extrémních podmínkách, a fázovými přechody, např. nukleací kapek ve směsích s oxidem uhličitým. Pro popis těchto vlastností vyvíjíme v našich laboratořích jak unikátní experimentální aparatury, tak přesné matematické modely. Náplní práce úspěšného uchazeče bude především teoretický výzkum v termodynamice zaměřený na vývoj modelů pomocí molekulárních simulací (MS).

Náplň práce:

  • Teoretický výzkum v oboru termodynamiky.
  • Modelování termofyzikálních vlastností kapalin a fázových přechodů pomocí nástrojů molekulárních simulací.
  • Programování podpůrných nástrojů pro MS (např. MATLAB, C/C++, Fortran, Python).
  • Porovnání výsledků MS s vlastními experimenty a daty z literatury.
  • Spolupráce s vědeckými týmy Laboratoře termofyzikálních vlastností a Laboratoře fázových přechodů.
  • Zapojení do publikační činnosti týmu.

Požadované vzdělání:

  • Doktorské (fyzikální chemie, matematická fyzika, fyzikální inženýrství apod.)

Požadované znalosti a schopnosti:

  • Nejméně 2 roky zkušenosti v oblasti molekulárních simulací a s nástroji pro MS (DL_POLY, Gromacs, ms2, apod.).
  • Publikační činnost, případně další výsledky odpovídající délce a charakteru praxe.
  • Pokročilá programátorská zdatnost (MATLAB, případně C/C++, Fortran, Python).
  • Samostatný a zodpovědný přístup k řešení výzkumných úkolů.
  • Znalost anglického jazyka na úrovni C1/C2.

Typ pracovního poměru: na dobu určitou 12 měsíců s předpokládaným prodloužením v případě dobrých výsledků.

Výše úvazku: 1,0

Předpokládané datum nástupu: 1. 10. 2020

Nabízíme:

  • Stabilní zázemí, rovné příležitosti;
  • kreativní pracovní prostředí a podporu zkušeného týmu;
  • 5 týdnů dovolené + 5 dnů zdravotního volna;
  • stravenky;
  • dotované jazykové kurzy – angličtina, němčina, francouzština (schvaluje zaměstnavatel);
  • vlastní rekreační zařízení.

Uchazeč bude pozván k osobnímu pohovoru na základě doložení strukturovaného odborného životopisu a kopií dokladů o ukončeném vzdělání.

Společnost
Ústav termomechaniky AV ČR, v. v. i.
Adresa
Dolejškova 1402/5, Praha – Libeň
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Firemní rekreační zařízení, Firemní školka, Zdravotní volno/sickdays, Firemní akce, Dovolená více než 5 týdnů, Zahraniční pracovní cesty, Účast na zahraničních konferencích
Zařazeno: Technika a vývoj, Věda a výzkum, Vědecko výzkumný pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

ÚSTAV TERMOMECHANIKY AV ČR, v.v.i., Marie Kajprová
+420 266 053 154
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.