Člověk v tísni, o. p. s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

Odborný sociální poradce/poradkyně Praha

Člověk v tísni, o.p.s. hledá odborného sociálního poradce do pobočky Praha.

Charakteristika pozice:

Hledáme do našeho týmu nové kolegy/kolegyně na pozici odborného sociálního poradce se zaměřením na dluhovou problematiku. Hlavní pracovní náplní je pomoc lidem se zlepšením obtížné sociální situaci spojené především s dluhy s cílem stabilizace jejich finanční situace.

Řešíme i velmi složité problémy spojné s predátorským úvěrováním. Naše práce je pro každého z nás výzvou.

Místo výkonu práce: Praha 5 (Vltavská 24) a Praha 8 (Vítkova 24)

Typ úvazku: částečný (0,5) až plný úvazek

Nástup: září 2020 po dohodě možno i později

Pracovní úvazek: na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou

Plat: 25.000,- Kč - 28.000,- Kč

Náplň práce:

pomoc klientům se získáním informací a orientace v jejich situaci
poradenství ve všech fázích vymáhání dluhu
pomoc se sepisem právních podání, příprava na oddlužení
pomoc s tvorbou finančních plánů
pomoc ve vyjednávání s věřiteli
vedení klientské databáze

Jak to u nás chodí

Práci chceme dělat a děláme poctivě, protože věříme, že má smysl. Nepotřebujeme k tomu však píchačky, ani přísného šéfa. Rozvrh práce je u nás zčásti možné uzpůsobit a není tak problém být naším zaměstnancem a zároveň rodičem. Věříme v samostatnost a schopnosti našich pracovníků. Jsme si zároveň vědomi, že naši pracovníci potřebují podporu a také ji dokážeme zajistit.

Co od Vás budeme potřebovat:

VŠ, VOŠ – nejlépe v oboru sociální práce a v dalších oborech podle §110 zákona č.108/2006Sb.
nebo

VŠ v jiných oborech.
V obou případech s ochotou doplnit si u nás vzdělání v dluhové problematice.

zájem o danou problematiku a ochota dál se v této problematice vzdělávat
samostatnost, zodpovědný a aktivní přístup
schopnost pracovat v týmu
zodpovědnost a snaha aktivně posouvat věci dál
psychická odolnost
dobrá znalost práce na PC – Microsoft Office
trestní bezúhonnost

Výhodou ale ne nutnou podmínkou je:

praxe v oboru, zkušenost s přímou prací,
orientace v systému dávek státní sociální podpory a hmotné nouze
orientace v síti sociální služeb v regionu
orientace ve všech fázích procesu vymáhání a možnostech obrany
znalost právního minima spojeného s dluhovou problematikou
zkušenost s přípravou insolvenčních návrhů

Co nabízíme:

nástupní plat 25 tis. s možností vyššího při zohlednění praxe
osobní ohodnocení (po ukončení zkušební doby)
možnost mimořádných odměn
5 týdnů dovolené
zázemí velké neziskové organizace s mezinárodní působností
smysluplné pracovní uplatnění
podporu v podobě supervize a metodického vedení a průběžného odborného vzdělávání
možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
flexibilní pracovní dobu
svobodné a přátelské pracovní prostředí, spolupracující tým

V případě zájmu o tuto pozici připojte motivační dopis a strukturovaný životopis nejpozději do 31.8.2020. Případné dotazy uveďte v odpovědním formuláři či e-mailem na stejnou adresu.

K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti. Výběrové řízení bude probíhat průběžně podle pořadí došlých nabídek v období měsíce srpna, může být ukončeno i před výše uvedeným datem, po naplnění požadovaných pozic.

Oznámení o negativním výsledku zasíláme pouze elektronicky. Člověk v tísni o.p.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.

Pro více informací navštivte:

Společnost
Člověk v tísni, o.p.s.
Adresa
Vítkova 154/24, Praha – Karlín
Vltavská 3101/24, Praha – Smíchov
Požadované vzdělání: Vyšší odborné
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Plat
Plat: 25 000 – 28 000 Kč / měsíc
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Příspěvek na dopravu, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Individuální rozvržení pracovní doby, Vlastní organizace náplně práce, Dog-friendly office
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Člověk v tísni,o.p.s., Václav Kučera