Jsme jedna z největších neziskovek rozesetá po celém Jihomoravském kraji a části kraje Vysočina. Nabízíme velice široké spektrum služeb a stejně tak je i různorodé složení našich týmů. Ale všechny nás při práci motivuje společný záměr - pomáhat lidem, kteří si pomoci nemohou, a podporovat samostatnost těch, kteří si pomoci neumí, vracet důstojnost do života všem našim klientům. Toto velmi formuje pracovní prostředí, náladu a důvody proč s námi mnozí zaměstnanci vydrží i několik desítek let…

LEKTOR/KA PROGRAMŮ PRIMÁRNÍ PREVENCE

Posláním služby PRIMÁRNÍ PREVENCE TŘEBÍČ je usilovat o zdravý životní styl a zvýšení informovanosti v oblasti rizikového chování u žáků základních škol a studentů středních škol.

Pracovní náplň nabízené pozice:

Společná příprava a realizace programů všeobecné i selektivní školské primární prevence ve spolupracujících základních a středních školách. Skupinová práce s žáky/studenty od 6 do cca 19 let. Konzultace a metodická podpora pedagogů. Vyhledávání potřebných informací pro tvorbu preventivních programů. Administrativa spojená s realizací programů.

Požadavky na uchazeče:

- dokončené vysokoškolské studium Mgr., které je svým obsahem zaměřeno na práci s lidmi (např. pedagogiku, speciální pedagogiku, psychologii, adiktologii, zdravotnictví, sociální práci atp.).

- praxe v oboru min. 2 roky

- znalost Standardů odborné způsobilosti poskytovatelů programů školské primární prevence rizikového chování

- zájem o práci s dětmi a mládeží

- schopnost pracovat se skupinou - třídním kolektivem

- výborné komunikační, lektorské a prezentační dovednosti

- schopnost pracovat samostatně i v týmu

- kreativita, umění improvizovat, empatie

- znalost zážitkové pedagogiky

- znalost uživatelské práce na PC

- trestní bezúhonnost a zdravotní způsobilost

- respekt k hodnotám organizace

- řidičský průkaz sk. B

Nabízíme:

- práci na hlavní pracovní poměr - 0,75 úvazku s možným nástupem ihned (s pozdějším možným navýšením až na celý úvazek)

- platové ohodnocení v závislosti na praxi a dosaženém vzdělání v rozsahu od cca 21.000,- na 0,75 úvazek)

- 5 týdnů dovolené

- příspěvek na stravu

- možnost dalšího vzdělávání

- práce pod supervizí

- zajímavá a kreativní práce v mladém kolektivu

Výhodou je absolvovaný středně pokročilý kurz primární prevence v rozsahu 80 hodin s minimálním podílem 24 hodin sebezkušenosti.

Přijímací řízení probíhá formou ústního pohovoru a poté prezentací lektorských dovedností.

Společnost
Diecézní charita Brno
Adresa
Mládežnická 229, Třebíč – Nové Dvory
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Benefity: Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Lektor/instruktor
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Diecézní charita Brno, Oblastní charita Třebíč, Ing. Šárka Hotová
L. Pokorného 58/15, 674 01 Třebíč, Česká republika
731 605 022