Výzkumná laboratoř ELLIS se sídlem v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) na ČVUT v Praze hledá webového vývojáře.

Webový vývojář

Evropská laboratoř pro umělou inteligenci ELLIS (European Laboratory for Learning and Intelligent Systems, https://ellis.eu/) je celoevropská vědecká organizace zaměřená na výzkum a rozvoj umělé inteligence (AI) založené na metodách strojového učení jako jsou např. hluboké neuronové sítě umožňující počítačům učit se z dat a zkušeností.

Jedním z cílů ELLIS je vývoj webových nástrojů umožňujících budovat, řídit a rozvíjet evropskou síť excelence v oblasti umělé inteligence. Naše výzkumné týmy posouvají hranice ve způsobu, jakým může být vědecký výzkum prezentován online a hledají nové možnosti, jak propojit celosvětovou vědeckou komunitu.

Pracovat budete v malém mezinárodním týmu ve spolupráci s webovými vývojáři, vědeckými koordinátory a dalšími zaměstnanci ČVUT v Praze, Max Planck Institute for Intelligent Systems a University of Tuebingen v Německu.

Budete zodpovědný za:

 • vývoj a spravování webových nástrojů na podporu koordinační kanceláře ELLIS; jedním z prvních úkolů bude vývoj webové aplikace pro nově vytvořený Ph.D. program ELLIS, který má ambici lákat špičkové studenty z celého světa k výzkumu v umělé inteligenci;
 • vytváření online prezentace organizace ELLIS a souvisejícího projektu ELISE;
 • vytváření a spravování online prezentace vědeckých výsledků;
 • budete pracovat samostatně, stanovovat si vlastní priority, termíny a výstupy. Budete navrhovat, vyvíjet, testovat, sledovat, udržovat a zlepšovat vámi navržená řešení;
 • reportování a komunikaci s mezinárodním týmem vývojářů; spolupráce s kanceláří v Tuebingenu bude probíhat především formou videokonferencí a příležitostných krátkých služebních cest.

Co požadujeme:

 • zkušenosti s vývojem webových aplikací a webových stránek;
 • základy grafického designu včetně typografie, složení a použití barev;
 • zkušenosti s konfigurací a správou webového serveru (Apache, nginx);
 • zkušenosti s databázemi (PostgreSQL nebo MySQL) a verzovacími nástroji (nejlépe git);
 • zkušenosti s webovými frameworky (Rails, MVC), webovými technologiemi a službami (Ajax, CSS (3), HTML (5), JSON, JavaScript, REST) a nástroji jako Bootstrap;
 • samostatnost, spolehlivost, přátelský přístup a zájem o učení se novým dovednostem;
 • dobrou odbornou angličtinu.

Co nabízíme:

Neformální pracovní prostředí, přátelský kolektiv, flexibilní pracovní doba s možností práce z domova, 6 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, plat odpovídající pracovním zkušenostem. Možnost pracovat ve špičkovém vědeckém prostředí jako člen mezinárodního týmu. Příležitosti pro další rozvoj a vzdělávání. Příležitost získat zkušenosti při plnění zajímavých úkolů na rozhraní vědy a její administrace ve velice atraktivní oblasti umělé inteligence.

Pokud splňujete většinu požadavků, zašlete motivační dopis a životopis, včetně příslušných certifikátů a pracovních úspěchů.


Informace o pozici

Společnost
Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky
Adresa
Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha – Dejvice
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Pokročilá), Angličtina (Středně pokročilá)
Zařazeno: IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, Technika a vývoj, Věda a výzkum, Programátor, Webdesigner, Webmaster, Java vývojář
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky