Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost, se sídlem v Ústí nad Labem a více jak 150letou tradicí v chemickém oboru vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

PODNIKOVÝ PRÁVNÍK

Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost v Ústí nad Labem je výrobně obchodní společností, která již přes 160 let patří ke klíčovým hráčům evropského chemického průmyslu.

Do svého týmu hledá podnikového právníka, který bude ve spolupráci s externími právními poradci poskytovat komplexní interní právní poradenství, tj. zejména pečovat o smluvní agendu, připravovat právní stanoviska, zastupovat společnost před orgány státní správy nebo soudy, poskytovat právní podporu při obchodních jednáních, připravovat interní právní dokumenty atd.

Profil kandidáta/kandidátky:

- VŠ vzdělání na právnické fakultě v ČR

- dobrá znalost AJ (na úrovni B2/C1) včetně právní terminologie

- velmi dobrá znalost platného práva, zejména v oblasti obchodní, občanské a finanční právo

- předchozí pracovní zkušenost na obdobné pozici výhodou

- výborné organizační a vyjednávací schopnosti, aktivní přístup k řešení problémů

- časová flexibilita, komunikativnost, spolehlivost, samostatnost

- velmi dobrá znalost MS Office (Word, Excel, Powerpoint)

Náplň práce:

Ve spolupráci s externími právními poradci

- řešení právních záležitostí a poskytování právních konzultací odborným útvarům a vedení společnosti napříč všemi obory práva (zejména agenda práva obchodního, občanského, korporátního, pracovního, finančního)
- příprava a revize návrhů smluv, včetně účasti na jednáních o smlouvách
- zpracování právních rozborů a stanovisek, analýza složitějších případů či návrhů smluv, obchodních podmínek, nabídek apod.
- příprava právních podání, vyjádření a žalob
- zastupování zaměstnavatele v řízení před soudy a jinými orgány
- mimosoudní vymáhání pohledávek a řešení právních sporů
- provádění výkladu právních předpisů
- sledování změn legislativy, aktualizace a evidence interních právních předpisů

Společnost
Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost
Adresa
Revoluční 1930/86, Ústí nad Labem – Ústí nad Labem-centrum
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Plat
Plat: 45 000 – 60 000 Kč / měsíc
Benefity: Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Dovolená 5 týdnů, Firemní rekreační zařízení, Závodní stravování
Zařazeno: Právní služby
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel