Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, optiky, pevných látek, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

Od dubna 2019 jsme držiteli certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. Zařadili jsme se do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.
V rámci FZU se realizuje celá řada dlouhodobých projektů, a to nejen vědecko-technického zaměření, ale například v oblasti rozvoje lidských zdrojů, manažerských dovedností apod. Tyto projekty mají za cíl vytvářet vhodné podmínky pro uskutečňování přelomových objevů a zajištění dlouhodobé strategie kvalitní vědecko-výzkumné činnosti ve FZU.
Aktuálně hledáme do našeho projektového týmu kolegu / kolegyni na pozici:

Specialista/ka finančního řízení projektů

Náplň práce:

  • Průběžná kontrola finančních operací a čerpání finančních prostředků v rámci projektů
  • Příprava ekonomických a účetních podkladů pro potřeby realizačního týmu daného projektu
  • Zajišťování a kontrola obsahové a formální stránky podkladů pro správné zaúčtování, účetní evidenci a úhradu dokladů spjatých s projektem
  • Zajištění a kontrola podkladů dle potřeb ekonomického oddělení pro správné zařazení a evidenci majetku
  • Zpracování a kontrola finančních částí výkazů a dalších relevantních dokumentů v rámci předkládání zpráv o realizaci projektu
  • Zpracování, příprava a kontrola žádostí o platbu
  • Úzká spolupráce s realizačním týmem projektu a jeho členy

Požadavky:

  • Ukončené SŠ nebo VŠ vzdělání ekonomického směru
  • Praxe v oblasti financí min. 3 roky
  • Schopnost týmové spolupráce
  • Pozitivní a proaktivní přistup k řešení úkolů a případných problémů
  • Výborná znalost práce s PC (MS Office)
  • Aktivní znalost anglického jazyka minimálně na úrovni B1
  • Zkušenost s finančním řízením projektů financovaných ze strukturálních fondů výhodou

Nabízíme:

  • Příležitost participovat na administraci unikátních vědeckých projektů
  • Zajímavou a rozmanitou práci s možností volby výše úvazku (0,8-1)
  • Podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu
  • 5 týdnů dovolené a další zaměstnanecké výhody

Nástup možný dle dohody.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v ČJ.

Společnost
Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.
Adresa
Na Slovance 1999/2, Praha – Libeň
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Zařazeno: Administrativa, Ekonomika a podnikové finance, Státní a veřejná správa, Administrativní pracovník, Finanční analytik, Financial Controller, Finanční specialista, Specialista na fondy EU
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i., Simona Dačeva
+420 266 053 425