Národní knihovna České republiky hledá vhodné uchazečky/uchazeče na obsazení pracovního místa:

metadatový specialista

Požadavky na uchazeče:

  • VŠ vzdělání ideálně knihovnického směru, kombinace VŠ vzdělání a praxe v oboru nebo započaté studium VŠ

  • znalost českého a anglického jazyka na úrovni porozumění odbornému textu a práce s ním
  • výhodou znalost katalogizačních pravidel a orientace v xml nebo jiných značkovacích jazycích

Náplň práce:

  • správa a rozvoj metodik digitalizace a standardů pro digitalizaci a metadatový popis

  • studijně-rozborová činnost a sledování trendů v oblasti digitální archivace, digitalizace a metadatového popisu
  • koordinační a konzultační činnost vůči institucím využívajícím standardy NDK
  • spolupráce na českých a mezinárodních projektech

Nabízíme:

  • pracovní poměr na plný úvazek nebo možnost sjednání zkráceného úvazku

  • pružnou pracovní dobu
  • neustálý rozvoj a studium ve formě webinářů, školení a účasti na konferencích
  • pracoviště v Centrálním depozitáři NK ČR v Praze – Hostivaři
  • platové zařazení v platové třídě 13 (dle NV č. 341/2017 Sb. v platném znění)
  • široké spektrum benefitů: 5 týdnů dovolené, až 5 dní volna z kolektivní smlouvy, stravenky, zvýhodněné vstupy do divadel, akcí v Klementinu, AMG karta opravňující k bezplatným nebo zvýhodněným vstupům do muzeí a galerií

Nástup dle dohody.

V případě zájmu zašlete prosím nejpozději do 30. 6. 2020 svůj profesní životopis.

Společnost
Národní knihovna České republiky
Adresa
Sodomkova 1146/2, Praha – Hostivař
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays, Individuální rozvržení pracovní doby, Účast na zahraničních konferencích
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, Technika a vývoj, Věda a výzkum
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.