xITee is a digitalization expert in the financial and insurance sector offering agile teams across Europe. Our developers work with a broad range of leading technologies serving our customers from the whole Europe.

We are seated in Prague and Brno, Czech Republic, having branches in Eschborn, Germany and Vienna, Austria. Being in the center of Europe helps us to serve all our customers from the whole Europe.

We are successfully continuing our cooperation with Deutsche Börse and Wiener Börse. We also implemented Cloud solution for financial portfolio management for our Swiss customer. But this is not all... we also participated on a development of platform for the energy market or privately held insurance companies in Germany and designed a new HR system for international agencies.

We enjoy working on interesting international projects which let us work and learn new technologies!

Java Developer - choose your project

NĚCO O PROJEKTECH


Project Energy
Nová transparentní platforma dešifruje německý elektrický systém pro všechny zúčastněné občany. Snadno srozumitelná grafika vizualizuje nejdůležitější informace o elektřině v Německu – například plánovanou a skutečnou výrobu z větrných, solárních nebo jiných zdrojů, velkoobchodní ceny nebo národní spotřebu. Články v pozadí vysvětlují účinky a korelace v srozumitelném jazyce.
Backend aplikace je blízko k systému přijímání a zpracování dat trhu s elektřinou v reálném čase, běží v režimu 24/7 s funkcemi automatického obnovení. Přijatá data jsou filtrována, normalizována, ověřena a připravena k vizualizaci. Součástí platformy je datový sklad, který uchovává historii po dobu 5 let.


Použité technologie:
Java 1.8, Spring, Hibernate, Vaadin, RabbitMQ, Apache POI, TomCat, SQL, PostgreSQL, Power Shell, Windows Server

Project Konektor
Webová aplikace pro reporting pomocí různých systémů a prostředí.
Náš klient sdružuje obecné zájmy soukromých zdravotních pojišťoven. Provozuje produkt s názvem Konnektor, který se skládá z několika webových aplikací (vyvinuli jsme nové verze různých služeb konektorů pro PKV, „Konnektor“ je platforma pro různé specializované služby soukromého zdravotního pojištění a nabízí řešení pro bezpečný přenos dat mezi členskými společnostmi a mezi členskými společnostmi a Asociací našeho klienta).


Společnost xITee vytvořila nové webové aplikace pro Konnektor s názvem XBRL Konverter a BVA. XBRL Konverter používá POache Apache pro analýzu a generování zpráv s webovým rozhraním vytvořeným ve Vaadinu.
Služba BVA je aplikace pro vytváření, správu a zasílání zpráv do BVA (Bundesversicherungsamt) - webové rozhraní ve Vaadinu / JSF / JavaScript, backend v Spring Bootu. Její zabezpečení zajišťuje Google Keyczar. Aplikace běží v několika různých prostředích: servery Tomcat a JBoss EAP a na databázích DB2, MSSQL, Oracle11g, PostgreSQL. Při vývoji byly použity: Vaadin, JavaScript a Spring Framework.

Project Konto
Společnost xITee spolupracovala se společností HBSN AG na vývoji webové aplikace pro našeho klienta. V této aplikaci si zákazníci našeho klienta mohou zkontrolovat svůj bonusový status, odeslat fakturu k úhradě a najít další užitečné funkce, jako jsou kontaktní údaje pro všechny pobočky (a mají šanci zkontrolovat své údaje a označit je jako „oblíbené“ na svém dashboardu). Cílem bylo vytvořit uživatelsky přívětivou službu orientovanou na zákazníka, která jim ušetří čas a tím vytvoří přidanou hodnotu.


Použité technologie:
JAVA 11, Spring Boot, Hibernate, Flyway, MariaDB Galera Cluster, SonarQube, Tomcat, Spring Security, SAML,/OAuth, 2FA , JWT, Ldap, Spring Data Rest, Spring Integration, Angular 8, RxJS, Apache httpd, Docker, CENTOS/RHEL, JIRA, Confluence, Bitbucket, Maven, JUnit, Jasmin, SeleniumNĚCO O TOBĚ
Jako Java Developer budeš mít příležitost zasahovat do všech fází projektu – od nastavení požadavků, poskytování odhadů vývoje, navrhování až po implementace softwaru. Tvým úkolem bude také umět zanalyzovat stávající řešení a podílet se na jejich optimalizaci, a proto hledáme zodpovědného a samostatného kolegu.

Na projektech můžeš očekávat:

Java 1.8, Spring, Hibernate, Vaadin, RabbitMQ, Apache POI, TomCat, SQL, PostgreSQL, Power Shell, Windows Server, XML

Nástroje, které používáme – JIRA, Confluence, Bitbucket, GIT, SonarQube, Jenkins/Bamboo

Výhodou, ale ne podmínkou je znalost JavaScript (Frontend) - Angular, React, HTML, CSS, MSSQL

Jazykové znalosti:

Anglický jazyk B1/B2 a výše (komunikace s klientem a týmem)

Německý jazyk – úroveň B2 a výše (komunikace s klientem v NJ) není podmínkou, ale velkou výhodou

Nevadí, když nebudeš znát všechno – stačí mít alespoň přehled a chuť učit se dál!

CO TI MŮŽEME NABÍDNOUT ?

  • Různorodou práci a mezinárodní projekty
  • Bonusy dvakrát ročně
  • Flexibilní pracovní dobu
  • Seberealizaci a možnost kariérního růstu
  • Moderní kanceláře v centru Prahy (Nám. Republiky)
  • Pohodový a přátelský kolektiv – žádné korporátní prostředí
  • A spoustu dalších výhod (jazykové kurzy, přístup do Pluralsight, home office, sick days, lítačka,…)

Pokud tě popis pozice zaujal, neváhej se nám ozvat !


Informace o pozici

Společnost
xITee k.s.
Adresa
Rybná 682/14, Praha – Staré Město
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Příspěvek na dopravu, Stravenky/příspěvek na stravování, Vzdělávací kurzy, školení, Občerstvení na pracovišti, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Individuální rozvržení pracovní doby, Dovolená více než 5 týdnů
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, SW architekt, Programátor, Java vývojář
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list/IČO
Zadavatel: Zaměstnavatel