Naším klientem je zavedená společnost, zabývající se dodávkami ucelených řešení a služeb v oblasti ukládání, zálohování a archivace dat pro rozsáhlá heterogenní, virtualizovaná nebo cloud prostředí.

V současné chvíli firma poptává zkušeného Solution architekta/pre sales, který bude mít výborné analytické myšlení a široký přehled v oblasti IT infrastruktury. Jeho cílem bude návrh řešení, vypracovaný ve spolupráci s dalšími odděleními. Úspěšný kandidát bude aktivně přispívat k získávání zakázek poskytováním technické podpory obchodníkům.

Popis pozice

  • Poskytování technických a produktových konzultací
  • Analýza ICT prostředí a procesů na straně zákazníka
  • Participace na návštěvách zákazníků
  • Prezentace na seminářích
  • Aktivní podíl na vyjednávání ve spolupráci s account manažery jednotlivých prodejních segmentů a dalšími kolegy nebo externími partnery
  • Příprava technických podkladů pro realizaci obchodních případů
  • Kalkulace nákladů pro stanovení cenové nabídky
  • Vyjednávání s externími partnery a subdodavateli

Profil kandidáta

  • Min. 5 let praxe v IT se zaměřením na IT infrastrukturu
  • Důkladná znalost a zkušenosti s technologiemi: NetApp FAS nebo PURE, SAN/LAN switching, VMware ESXi nebo Hyper-V a alespoň jeden enterprise zálohovací SW
  • Velmi dobrý přehled v ICT technologiích, zejména v oblasti storage technologií
  • Velmi dobrý přehled a zkušenosti v oblasti datových center
  • Schopnost práce pod tlakem termínů, self time management, samostatnost, zodpovědnost
  • Schopnost vyjednávání a smysl pro obchod
  • Profesionální nekonfliktní vystupování
  • Výborné komunikační a prezentační schopnosti slovem i písmem v českém jazyce
  • Velmi dobrá znalost technické angličtiny slovem i písmem, schopnost prezentace a telefonické komunikace v anglickém jazyce
  • Časová flexibilita a schopnost častého cestování v rámci ČR, ojediněle i do zahraničí.
  • Řidičský průkaz sk. B

Nabízíme

  • Zajímavou a rozmanitou práci na špičkových technologických projektech v profesionálním týmu stabilní společnosti
  • Možnost seberealizace a profesního rozvoje. Participace na dalším technologickém směrování firmy
  • Školení a kurzy, studijní volno na přípravu před certifikacemi
  • Motivující finanční ohodnocení
  • Systém zaměstnaneckých benefitů - týden dovolené navíc, 5 sick-days, home office, auto k soukromému použit

Zaujala Vás nabídka? Zašlete životopis a zapojte se do výběrového řízení!

Společnost
mBlue Czech, s.r.o.
Adresa
Hlavní město Praha
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Středně pokročilá)
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, IS/IT: Správa systémů a HW, IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, SW architekt, IT konzultant, Architekt HW systémů, Databázový specialista
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Personální agentura

mBlue Czech, s.r.o., Julie Ungrman