Jsme jedna z největších neziskovek rozesetá po celém Jihomoravském kraji a části kraje Vysočina. Nabízíme velice široké spektrum služeb a stejně tak je i různorodé složení našich týmů. Ale všechny nás při práci motivuje společný záměr - pomáhat lidem, kteří si pomoci nemohou, a podporovat samostatnost těch, kteří si pomoci neumí, vracet důstojnost do života všem našim klientům. Toto velmi formuje pracovní prostředí, náladu a důvody proč s námi mnozí zaměstnanci vydrží i několik desítek let…

Osobní asistent (0,5 úvazek)

Diecézní charita Brno - Chráněné bydlení sv. Michaela hledá nového kolegu/kolegyni na pozici OSOBNÍ ASISTENT PRO LIDI S MENTÁLNÍM POSTIŽENÍM částečný úvazek (0,5), směny

Co znamená být osobním asistentem v chráněném bydlení? Osobní asistent se stává průvodcem a společníkem jedinečných osobností, které mají svůj svébytný názor na lidi a věci kolem nás. Je konfrontován s jejich pořadím hodnot, s jejich návyky, s jejich životním tempem, a také sám se sebou. Jako osobní asistent budete v práci dělat to, co děláte doma ve svém volném čase – nakupovat, vařit, chodit na procházky, do restaurace, do kostela a někdy třeba i na koncert nebo sportovní zápas, pouze tento Váš program bude určen potřebami klientů a Vaší empatií a schopností s nimi spolupracovat. Zároveň se stanete součástí dobrého týmu. Pomluvy a rivalita se u nás nenosí.

Náplň práce:

  • osobní asistence v nepřetržitém provozu chráněného bydlení - v domácnosti 4 osob s těžkým nebo středně těžkým mentálním postižením, částečně v kombinaci s autismem
  • poskytování podpory klientům v oblasti přípravy stravy, péče o domácnost, osobní hygieny, při volnočasových aktivitách, při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí; doprovody klientů
  • vedení dokumentace o poskytování služby
  • účast na poradách a supervizích

Požadujeme:

  • samostatnost, zodpovědnost, osobní zralost, ochotu učit se, psychickou odolnost
  • schopnost týmové spolupráce
  • motivaci k práci s cílovou skupinou, kladný vztah k lidem s postižením
  • základní dovednosti v péči o domácnost a vaření
  • znalost práce na PC
  • trestní bezúhonnost
  • dobrý zdravotní stav
  • výhodou: vzdělání a praxe v oboru, ŘP B

Nabízíme:

  • nástup v průběhu června 2020 nebo dle domluvy
  • smysluplnou a obohacující práci v domáckém prostředí a malém přátelském týmu kolegů
  • možnost profesního i osobního růstu
  • finanční ohodnocení dle mzdových tabulek Diecézní charity Brno
  • stravenky
  • práci převážně odpoledne, v noci a o víkendech, částečný úvazek je vhodný i pro studenty
  • možnost podílet se na procesu rozdělování pracovních směn
  • 5 týdnů dovolené a 1 týden dodatkové dovolené
  • další vzdělávání, pravidelné týmové supervize
  • zázemí velké organizace s 25-letou tradicí

Přihlášku ve formě životopisu a motivačního dopisu zasílejte na adresu: bydleni(zavinač)brno.charita.cz

Vybraní uchazeči budou pozváni k ústnímu pohovoru, a poté případně i k praktické zkoušce přímo v domácnosti klientů.

Kontaktní osoba: Mgr. Ludmila Pavlišová, 733 676 797, bydleni(zavinač)brno.charita.cz.

Zasláním životopisu uchazeč uděluje souhlas se zpracováním osobních údajů v rozsahu nutném pro účely tohoto výběrového řízení.

Společnost
Diecézní charita Brno
Adresa
Gorkého 79/34, Brno – Veveří
Požadované vzdělání: Odborné vyučení bez maturity
Benefity: Stravenky/příspěvek na stravování, Vzdělávací kurzy, školení, Dovolená více než 5 týdnů
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Diecézní charita Brno, Jitka Sirová
737 234 079
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.