České literární centrum (ČLC) bylo zřízeno Moravskou zemskou knihovnou v Brně z pověření Ministerstva kultury ČR. Má za cíl soustavnou a systematickou propagaci české literatury a knižní kultury, jeho úkolem je spojovat jednotlivé aktivity a instituce literární kultury, zviditelňovat českou literaturu a knižní kulturu v zahraničí i u nás, pomáhat rozvíjet a naplňovat její funkci nositele společně sdílených hodnot a témat v národním i mezinárodním kontextu. ČLC funguje od roku 2017.

Moravská zemská knihovna v Brně je knihovnou s univerzálním knihovním fondem doplněným specializovanými fondy, která trvale uchovává konzervační fond a historický fond. Plní funkci krajské knihovny v Jihomoravském kraji a od roku 2009 byla uznána jako výzkumná organizace.

Koordinátor mezinárodní spolupráce ...

„Koordinátor mezinárodní spolupráce se zaměřením na frankofonní oblast“ (s místem výkonu práce v Praze)

Náplň práce:

● propagace české literatury a knižní kultury v zahraničí – realizace agendy spojené se zahraničním, zejména frankofonním prostředím a koordinace kulturní spolupráce se zahraničními a českými kulturními institucemi

● koordinace a realizace české účasti na knižním veletrhu v Paříži v březnu 2021 ve spolupráci s kolegy a místními institucemi

● komunikace se zahraničními a českými partnery – překladateli, nakladateli, agenty, organizátory festivalů a dalšími literárními profesionály

● editace propagačních tiskovin ve francouzštině

Požadujeme:

● VŠ vzdělání

● francouzský jazyk na úrovni minimálně C1, anglický jazyk na úrovni minimálně B2

● přehled o současné české literatuře a kultuře

● kultivovaný písemný a ústní projev

● ochota realizovat služební cesty (časová flexibilita)

● aktivní a příjemná osobnost

● přechozí praxe v kulturní oblasti a produkční zkušenosti výhodou

Nabízíme:

● práci na zkrácený úvazek (0,5)

● dynamickou pracovní náplň v kulturní instituci v bližším centru Prahy

● pestrou a zajímavou práci, jejíž součástí jsou kontakty s osobnostmi literárního světa

● zaměstnanecké benefity (stravenky apod.)

● 5 týdnů dovolené (za rok)

Místo výkonu práce: České literární centrum, Praha - Vinohrady

Předpokládaný nástup: září 2020

Pracovní poměr: zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou (min. 1 rok)

Plat (úvazek): dle NV č. 341/2017 Sb., ve znění p. p. (20 hodin/týdně)

Materiály nutné pro zařazení do výběrového řízení:

1) stručný motivační dopis (včetně představy o min. výši nástupního platu),

2) profesní životopis (včetně osobních údajů), reference z předchozích zaměstnání vítány,

3) kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání,

4) souhlas s poskytnutím osobních údajů pro potřeby výběrového řízení.

Tyto materiály prosím zasílejte do 14. 6. 2020 prostřednictvím tohoto portálu. Materiály všech uchazečů posoudí výběrová komise, k pohovoru budou pozváni pouze vybraní uchazeči – děkujeme za pochopení!

Pohovory se uskuteční v týdnu 22. - 26. 6. 2020 v sídle Českého literárního centra v Praze.

Společnost
Moravská zemská knihovna v Brně
Adresa
náměstí Míru 820/9, Praha – Vinohrady
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Francouzština (Výborná), Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays, Možnost si napracovat hodiny
Zařazeno: Kultura, umění a tvůrčí práce
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Moravská zemská knihovna v Brně, Eva Mitášová
Kounicova 996/65a, 601 87 Brno, Česká republika
00420541646112