Výzkumné centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech je součástí pan-evropské infrastruktury ELI (Extreme Light Infrastructure) představující jedinečný nástroj podpory vědecké excelence v Evropě prostřednictvím poskytování svých kapacit nejlepším vědeckým týmům z celého světa. ELI Beamlines si klade za cíl zřídit a dlouhodobě provozovat nejintenzivnější laserový systém na světě. Díky ultravysokým výkonům 10 PW (1 petawatt = 1,000,000,000,000,000 wattů) a soustředěným intenzitám až 1024 W/cm2 nabídneme našim uživatelům jedinečný zdroj záření a paprsků urychlených částic. Tyto tzv. beamlines umožní průkopnický výzkum nejen v oblasti fyziky a vědy o materiálech, ale také v biomedicíně a laboratorní astrofyzice a mnoha dalších oborech. ELI Beamlines je součástí Fyzikální ústav AV ČR a bylo otevřeno v roce 2015.

Fyzikální ústav AV ČR je držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu). Evropská komise tuto cenu uděluje pracovištím, která se výrazně zasazují o zlepšování strategie lidských zdrojů a zaručování profesionálních a etických pracovních podmínek.

Bližší informace lze nalézt na webu http://www.eli-beams.eu/.

Specialista/ka bezpečnosti – chemik

Pro náš EHS tým hledáme vhodného kandidáta na pozici Safety Engineer, který bude aktivně spolupracovat s ostatními týmy (zejména laserovým, experimentálním a týmem systémového inženýrství) za účelem zajištění plnění požadavků BOZP a PO při designu, nákupu, instalaci a provozu zařízení. Základem pracovní náplně bude posuzování technické dokumentace, identifikace požadavků bezpečnosti pro návrhy experimentálního zařízení a tvorba bezpečnostně provozní dokumentace (směrnice, provozní řády apod.).

Klíčové odpovědnosti/ pracovní náplň:

  • posuzování nových technologií, strojů a zařízení z hlediska BOZP a PO, se zaměřením na chemickou a plynovou bezpečnost
  • vyhledávání rizik, provádění pravidelných bezpečnostních auditů a kontrola dodržování předpisů BOZP a PO
  • tvorba/spolupráce provozních řádů laboratoří, bezpečnostních směrnic a místních provozně bezpečnostních předpisů
  • pravidelný reporting zjištěných závad a návrhů na jejich odstranění k zajištění plného souladu s požadavky legislativy a norem v oblasti bezpečnosti
  • vytváření bezpečnostních postupů pro krizové scénáře
  • úzká spolupráce a podpora ostatních specialistů týmu EHS

Požadovaná kvalifikace:

  • VŠ v oblasti bezpečnosti, technického směru, přírodovědného oboru nebo SŠ s dlouhodobou praxí, ideálně se zaměřením na chemické látky, rozvody stlačených plynů, manipulace, nakládání s tlakovými lahvemi nebo kryogeny
  • minimálně 2 roky předchozích zkušeností v oblasti BOZP a PO ve výrobním závodě, výzkumném centru nebo jaderném zařízení
  • znalost legislativy v oblasti nakládání s chemickými látkami a směsmi
  • schopnost orientovat se v technické a stavební dokumentaci
  • AJ na komunikativní úrovni
  • dobré komunikační schopnosti
  • schopnost práce v mezinárodním týmu
  • odborná způsobilost v BOZP výhodou
  • odborná způsobilost pro nakládání s chemickými látkami a směsmi výhodou
  • předchozí zkušeností z velkých projektů výhodou
  • předchozí zkušenosti s provozem technologií, zejména pak velkých technologických celků výhodou

Nabízíme:

  • příležitost podílet se na unikátním vědeckém projektu
  • zajímavé platové ohodnocení
  • karierní růst
  • flexibilní pracovní doba
  • pěkné pracovní prostředí
  • stravenky, penzijní připojištění a 5 dnů zdravotního volna
  • podpora volnočasových aktivit

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis. Kontakt: Jana Ženíšková, HR specialista, +420 601 560 322.

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZÚ, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju

Společnost
Fyzikální Ústav AV ČR, v.v.i. - projekt ELI-Beamlines
Adresa
Za Radnicí 835, Dolní Břežany
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays
Zařazeno: Administrativa, Ostraha a bezpečnost, Věda a výzkum, Chemik, Technik BOZP, Vědecko výzkumný pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel