SPCSS je novým státním podnikem, který je zaměřen na poskytování služeb provozu IT (infrastruktury, výpočetního výkonu, OS, databází a aplikací v našich datových centrech). Základem služeb IT infrastruktury SPCSS je služba Housingu pro ICT infrastrukturu zákazníků, která je dle požadavků zákazníků rozšířena o nadstavbové služby poskytnutí infrastruktury (IaaS), platformy (PaaS) nebo IT bezpečnosti (SECaaS). SPCSS nabízí komplexní řešení ušitá na míru potřebám zákazníků s důrazem na vysokou úroveň bezpečnosti a dostupnosti našich služeb.

Administrátor/ka síťových technologií

Co budete dělat

  • Zpracovává koncepční, metodické a analytické materiály v oblasti automatizace informačního systému.
  • Zajištuje kontrolu plnění smluvních závazků dodavatelů.
  • Zajišťuje provoz prvků infrastruktury.
  • Analyzuje chod proxy soustavy.
  • Koordinuje projekty vývoje informačního systému z hlediska technického zabezpečení, programového vybavení, provozu a údržby, přípravy a realizace modifikací a poskytování podpory uživatelům.
  • Podílí na tvorbě koncepce a strategie, rozvoje, řízení a kontroly funkčnosti sítě, napojení do sítí, do sub sítí apod.
  • Řídí ve vymezeném rozsahu správu síťových služeb.
  • Řídí a organizuje správu síťových služeb pro všechny napojené subsystémy (veřejné, interní a vzdálené).
  • Definuje potřeby, posuzuje, vyhodnocuje a vybírá komplexní projekty pro informační systémy v návaznosti na komunikační systémy, síťové služby a infrastrukturu.
  • Řídí a zabezpečuje kontrolu bezpečnosti infrastruktury, připojení, serverů a informačních systémů a jejich propojení s ostatními subjekty.
  • Řídí provoz a správu infrastruktury lokálních sítí.
  • Analyzuje chod komunikačních sítí a síťových prostředků.
  • Navrhuje opatření ke snížení nákladů v oblasti síťové infrastruktury.
  • Drží pohotovosti.

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít

Znalosti v oblasti síťové infrastruktury:

  • Správa a rozvoj síťových prvků WAN, LAN, WiFi.
  • Správa připojení k internetu vč. vysoké dostupnosti a BGP směrování.
  • Správa transportních sítí, jako např. DWDM nebo radiové technologie.
  • Zkušenosti s návrhem moderních L2 i L3 topologií, vč. SDN.
  • Schopnost návrhu WiFi systémů a guest portálů.
  • Správa systémů IP telefonie, videokonferencí a Unified Communication.
  • Aplikační dostupnost, jako je loadbalancing a globální load balancing.
  • Zkušenosti s poskytovateli telekomunikačních služeb.
  • Správa a rozvoj systémů pro monitoring síťové infrastruktury.
  • Správa a rozvoj systémů pro aplikační monitoring.

Znalosti v oblasti bezpečnosti:

  • Zabezpečení perimetru sítě a firewall systémů.
  • Ochrana proti DDoS útokům.
  • IPSec VPN a vzdálený přístup uživatelů¨.
  • Provoz IDS/IPS systémů, jejich nasazení a konfigurace.
  • Zabezpečení přístupu k sítím, blokování neautorizovaných zařízení.
  • Zajištění a optimalizace přístupu k bezdrátovým sítím, včetně WIPS.
  • Zabezpečení cloudových aplikací např. Microsoft Office 365, Azure.
  • Systémy DLP, anti-virová a anti-malwarová ochrana.
  • Mobile device management řešení.
  • End Point Security.
  • Zabezpečení aplikací na veřejném internetu (WAF, DAF).
  • Sběr a analýza logů z pohledu bezpečnosti (SIEM).

Analytické schopnosti v oblastech IT:

  • Bezpečnost.
  • Síťová infrastruktura.
  • Servery a storage.
  • Virtualizace.
  • Integrace systémů.
  • Procesy a management.

Co Vám můžeme nabídnout

  • Zázemí stabilního státního podniku.
  • Zajímavou práci v příjemném prostředí.
  • Možnost nástupu ihned.
  • Odpovídající mzdové ohodnocení a benefity (dovolená 5 týdnů, příspěvek na stravování, home office, pružná pracovní doba, zdravotní volno/sickday, příspěvek na penzijní/životní připojištění, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, příspěvek na dovolenou, příspěvek na očkování).

Společnost
Státní pokladna Centrum sdílených služeb, s. p.
Adresa
Na vápence 915/14, Praha – Žižkov
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Mírně pokročilá)
Benefity: Příspěvek na dovolenou, Mobilní telefon, Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Závodní stravování, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova
Zařazeno: IS/IT: Správa systémů a HW, Správce operačních systémů a sítí
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro OZP, s docházením do firmy. Vhodné i pro: ostatní.

Na Vápence 915/14, 13000 Praha – Žižkov, Česká republika