Arnika je česká nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Spojujeme lidi usilující o lepší životní prostředí. Chráníme přírodu a zdravé prostředí pro budoucí generace doma i ve světě. Dlouhodobě prosazujeme méně odpadů a nebezpečných látek, živé řeky a pestrou přírodu a právo občanů rozhodovat o životním prostředí.
Svoji činnost opíráme o tři pilíře – zapojení veřejnosti do rozhodovacích procesů, odborné argumenty a spolupráci s médii. Jsme členy národních i mezinárodních sítí. Více na http://arnika.org

Odborný Asistent/ka

Náplň práce:

- evidence vzorků, komunikace s laboratořemi

- převozy vzorků do laboratoří

- načítání dat do databáze vzorků

- vzorkování a cestování s tím spojené

- měření pomocí XRF a péče o něj

- přebírání a evidence vzorků v rámci projektů IPEN

- komunikace v angličtině se zahraničními partnery

- komunikace s českými organizacemi

- organizace infostánků, seminářů, konferencí

- překlady a editace textů, příprava informačních a projektových výstupů

- pomoc s přípravami odborných studií

- ekoporadenství

Požadujeme:

- vzdělání v oblasti životního prostředí, chemie, lékařství nebo dalších oborech majících vztah k tématu toxických látek v životním prostředí

- organizační schopnosti, spolehlivost, nápaditost a zájem o životní prostředí (případně přímo problematiku toxických látek v životním prostředí) v českém i evropském kontextu

- ochotu učit se, komunikativnost a pozitivní přístup k řešení problémů

- schopnost práce s odbornou literaturou

- základní uživatelská znalost práce s počítačem a internetem je nezbytná

- aktivní znalost angličtiny - schopnost dorozumět se a psaní odborných textů

- preferujeme zkušenost v neziskovém sektoru

Nabízíme:

- Plat obvyklý v neziskovém sektoru

- Práci v příjemném a motivovaném kolektivu, neformální vztahy na pracovišti

- Smysluplnou a rozmanitou práci v zavedené profesionální organizaci

- Přizpůsobení pracovní doby dle domluvy

- Možnost uplatnění tvořivosti a vlastních nápadů

- 5 týdnů dovolené; jednou za 3 roky 4 týdny dovolené navíc

- Možnost dalšího osobnostního a profesního rozvoje
Místem práce je Praha, nástup od 1. 5. 2020. Práce je vhodná pro absolventy.

Kontaktní adresa: Arnika, Dělnická 13, 170 00 Praha 7 / telefon: 774 406 825

V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis, proč se hlásíte na toto místo včetně představy o platu. Vítaná je ukázka Vámi zpracované odborné práce (bakalářské, magisterské, či jiné).

Uzávěrka přihlášek do konkursu je 27. 3. 2020. Vybrané uchazeče pozveme k ústním pohovorům,
které se budou konat 2. 4. 2020

Společnost
Arnika
Adresa
Dělnická 541/13, Praha – Holešovice
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá), Čeština (Výborná)
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Dog-friendly office
Zařazeno: Administrativa, Věda a výzkum, Zemědělství, lesnictví a ekologie
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.