Člověk v tísni, o. p. s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

Kariérní poradce/poradkyně v Ústí nad Labem

Poskytujeme kariérní poradenství mladým lidem hledajícím podporu ve vzdělávání. Základním posláním je prodloužení vzdělávací kariéry nad rámec povinné školní docházky. V ideálním případě je cílem formální zvýšení kvalifikace mladých lidí tak, aby se zvýšila jejich uplatnitelnost na pracovním trhu. Může se jednat o získání výučního listu, maturity, či vyššího vzdělání, podstatné je však zohlednění budoucí uplatnitelnosti zvolené profese. Při poskytování této služby uplatňujeme individuální přístup, pomocí něhož se snažíme maximálně využít potenciálu každého člověka.

Proto hledáme do našeho týmu kariérního poradce do našeho pracoviště v Ústí nad Labem.

Co všechno od Vás očekáváme, že budete dělat?

Skupinovou práci

Práce ve skupině tvoří jednu ze dvou základních forem práce s mladými lidmi. Mezi hlavní nástroje práce ve skupině patří různé workshopy, jako např. Cest la vie, Šikmá plocha a další aktivity zaměřené na kariérní rozvoj a zlepšení orientace v různých oblastech fungování společnosti. Tyto nástroje jsou používány především ve škole v rámci běžné výuky, v různých ústavních zařízeních a v různých nízkoprahových klubech apod. Dále organizace výjezdů (i vícedenních) mimo lokalitu se zaměřením na zvládání zátěžových situací.

Individuální práci

Významnou rolí kariérního poradce je přímá práce s mladými lidmi. Základy přitom tvoří posilování motivace mladých lidí v pokračování ve studiu, podpora při výběru vhodné střední školy. Důraz je také kladen na práci v terénu, v přirozeném prostředí klienta. Do této práce patří i zapojení do volnočasových aktivit a aktivit rozvojových, jako je rekvalifikace v rámci středního vzdělávání, doučování, navázání žáka na podporu mentora nebo odbornou pomoc. Atd. Kariérní poradce je součást lokálního týmu a efektivní sdílení je nezbytné pro realizaci jednotlivých služeb. Je personálně řízen koordinátorem vzdělávacích služeb. V metodické oblasti poskytuje součinnost metodik kariérního poradenství.

Koho hledáme?

Rozhodující jsou pro nás schopnosti nikoliv formální vzdělání. Předchozí zkušenosti z oboru jsou vítány. Důležitá je pro nás silná motivace. Potřebné znalosti se dají doučit v průběhu zaučování. Zájem o sociální témata a zájem o druhého je dobrou startovací čarou, na kterou se dá navázat. Někoho s dobrou znalostí práce na PC (zejména Excel, Word, Outlook). Někoho pečlivého, samostatného, trpělivého, zodpovědného, komunikativního, s nápady a organizačním talentem.


Informace o pozici

Společnost
Člověk v tísni, o.p.s.
Adresa
Hrbovická 335/60, Ústí nad Labem – Předlice
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Plat
Plat: 22 000 – 22 500 Kč / měsíc
Benefity: Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Příspěvek na vzdělání, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Možnost si napracovat hodiny, Možnost delšího neplaceného volna, Vlastní organizace náplně práce, Dog-friendly office, Children-friendly office, Možnost studijního volna, Individuální rozpočet na osobnostní růst, Vyhrazený čas na inovace
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Specialista pro rozvoj a vzdělávání
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Zadavatel: Nezisková organizace

Člověk v tísni, o.p.s., Vít Kučera
777 787 938