Glopolis, o.p.s. působí od roku 2004 jako nezávislé centrum pro analýzy a síťování na podporu odolné občanské společnosti, udržitelné ekonomiky a odpovědné demokracie napříč společenskými bublinami.

MANAŽER/KA PROJEKTŮ SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NEZISKOVÝM SEKTOREM

Co vás čeká

  • Budete podporovat, vyhodnocovat a dohlížet na projekty podporující soudržnou demokracii a spolupráci napříč neziskovým sektorem. Tyto projekty budou realizovat neziskové organizace a sítě, které působí v různých tematických oblastech (demokracie, lidská práva, ekologie, rovné příležitosti apod.), typech činnosti (advokační, vzdělávací, sociální služby apod.) a regionech (hl. mezi hlavním městem a zbytkem země) v Česku, na Slovensku a v Maďarsku.
  • Připravíte metodologický dokument v angličtině k tomu, jak takovou spolupráci napříč neziskovým sektorem podporovat v regionu V4. Budete čerpat informace z vašich vlastních analýz i externích publikací, z terénních rozhovorů s realizátory projektů a dalšími experty, z hodnotících zpráv z cca 10 takových projektů v regionu V4 a z konference, na jejíž přípravě se také budete podílet.
  • Budete součástí týmu, který koordinuje inovativní infrastrukturu pro spolupráci (advokačních) sítí neziskových organizací v Česku a zajišťuje pro ni výzkum, strategické plánování, monitoring, evaluaci, komunikaci a financování.

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít

  • Vysokoškolské vzdělání, ideálně sociálněvědního směru.
  • Min. 3-letou praxi v neziskovém sektoru a/nebo v síťových organizacích (platformách, koalicích, asociacích, pracovních skupinách apod.).
  • Zkušenosti alespoň ze 2 z následujících oblastí: koordinační/organizační, evaluační, konzultační, komunikační, fundraisingové či analytické práce.
  • Výborné komunikační schopnosti.
  • Výbornou mluvenou i psanou angličtinu.
  • Samostatnost, pružnost, týmového ducha, spolehlivost, otevřenost změnám a ochotu učit se skrze nové výzvy.

Výhodou bude, pokud budete umět/mít

  • Zkušenost s managementem projektů.
  • Zkušenost s facilitací a koordinací neziskových sítí.
  • Zkušenost s přípravou a zpracováním analytických, koncepčních či metodických textů.
  • Zájem a základní přehled o veřejném/politickém dění v ČR a okolních zemích.
  • Schopnost zaskočit tam, kde je třeba (pomoci s fundraisingem, komunikací či přípravou velké akce).

Co vám můžeme nabídnout

  • Nabízíme smysluplnou práci v podporujícím, dynamickém týmu s vizí, zázemí v inovativní neziskové organizaci s 15-letou zkušeností v analýze, koordinaci a politice, s dobrou reputací a širokým sociálním kapitálem.
  • Zapojení do víceletých mezinárodních projektů se soukromými partnery.
  • Příležitost podílet se na utváření celého programu, organizace i spolupráce v českém/V4 neziskovém sektoru.
  • Výše úvazku: 0,5-1 dle dohody a možností, flexibilní pracovní doba a možnost práce z domova.
  • Místo: Praha s občasnými služebními cestami do okolních zemí a/či regionů ČR.
  • Pracovní smlouva na 1 rok a poté na dobu neurčitou.
  • Nástup: možný ihned, ideálně co nejdříve nebo dle dohody.

Jak se přihlásit

  • Pošlete nám do 10.2. strukturovaný životopis v ČJ a motivační dopis v AJ v rozsahu cca 500 slov shrnující Vaše dosavadní zkušenosti relevantní pro inzerovanou pozici a Vaši motivaci posílit náš tým.

Společnost
Glopolis, o.p.s.
Adresa
Botičská 1936/4, Praha – Nové Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Výborná)
Plat
Plat: 30 000 – 40 000 Kč / měsíc
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Zadavatel: Nezisková organizace

Glopolis, o.p.s., Kateřina Vrbová
vrbova@glopolis.org