Koho hledáme

Učitel v Mateřské škole v Malém Tibetu.

Poptáváme učitele do jeslí a dvou stupnů školky. Požadujeme, aby ve škole působil od začátku dubna 2020 do konce října 2020. nabízíme mu proplacení cestovních nákladů a plat tamního učitele.

Podrobnosti výuky / výkonu práce

Jedná se o děti od 3 do 6 let. V roce 2018 bylo v jeslích 6 dětí, prvním stupni školky 13 dětí a druhém stupni školky 16 dětí.

Dopoledne bude učitel vyučovat v jeslích. Jedná se o blok od 10:00 do 13:00, který obsahuje ranní shromáždění, přestávky na záchod a čaj a dva 30minutové bloky, kdy se mají děti nějak rozvíjet – třeba se učit písmenka. Obsah "výuky" nechává škola na dobrovolníkovi. Dobrovolník má celou dobu k dispozici místní učitelku/asistentku, která zajišťuje překlad. Očekává se, že místní učitelka/asistentka zajistí organizačně ranní shromáždění, přestávky na záchod a čaj a dobrovolník metodicky bloky "výuky".

Po obědě a pauze na spánek následuje odpolední blok od 14:00 do 16:00. V odpoledním bloku se dobrovolník přesouvá do prvního a druhého stupně školky. Oba stupně školky budou spojeny a dobrovolník má volnou ruku pro rozvíjení dětí nějakým způsobem – například kreslení, muzika, hry atd. Dobrovolník má celou dobu k dispozici dvě učitelky ze školky, které zajišťují překlad.

Budeme rádi, pokud bude dobrovolník schopen inspirovat v metodice tamní učitelky, ale na druhou stranu, pokud žádná inspirace neproběhne, nic se neděje.

Působení učitele začne za začátku dubna a skončí na konci října. V průběhu července má třítýdenní volno – ve škole probíhá prázdninové dobrovolnictví a následují lezní prázdniny. V průběhu volno může učitel zůstat ve škole nebo odjet objevovat okolí.

Požadavky na uchazeče

Požadujeme nejméně pedagogické vzdělání. Ideální je praxe ve vzdělání nebo vzdělání zaměřené na předškolní vzdělání. Povinná je dobrá angličtina – tak aby se bez problému byl schopen dorozumět s tamními učiteli a dětmi.

Ubytování v průběhu pobytu v Malém Tibetu

Ubytování je v školním internátu – na místí poměry je to velmi kvalitní a vkusné ubytování. Učitel má samostatnou místnost s postelí, matracemi dekou, skříněmi na oblečení. Pokud budou ve škole další učitelé z ČR, je možná bydlet na pokojích společně nebo odděleně.

Internát je solárně vytápěn, jarní (duben) a podzimní měsíce (říjen) v něm mohou být chladné, ale stále je to neporovnatelný luxus oproti zbytku ubytování v Malém Tibetu. Ostatní měsíce je teplo a příjemně (léto je podobné jako u nás).

Ve školním internátu je umývárna se sprchami a teplou vodou. Ve škole je pitná voda, elektřina a internetové připojení. Škola zajišťuje celodenní vaření. Prádlo se pere rukou v kýblu.

Finanční ohodnocení

Výška platu: cca 10 000 INR/měsíc = 3 600 CZK/měsíc což je standardní plat lokálního učitele. Za celý pobyt je to 80 000 INR = 28 800 CZK.

Účastníkovi proplácíme zpáteční letenku do Malého Tibetu v hodnotě cca 14 000 až 18 000 Kč.

Proč byste do toho měli jít

  • Jedinečná praxe a profesní zážitek
  • Unikátní podmínky (pokud vím ostatní neziskovky takto štědré podmínky nenabízejí)
  • Zapojení se do projektu v rozvojové zemi, který bude dávat smysl vám i místním.
  • Záruka že škola je připravena a pokusí se na maximum využít váš přínos a potenciál
  • Každodenní výhled na úžasné hory

Více informací o činnosti neziskovky Brontosauři v Himálajích na webu www.brontosaurivhimalajich.cz

Inzerát zobrazený přímo na webu Brontosauři v Himálajích zde http://www.brontosaurivhimalajich.cz/akademicky-dobrovolnik-popis-kategorie


Informace o pozici

Společnost
Základní článek Hnutí Brontosaurus Brontosauři v Himálajích
Adresa
Spring Dales Public School, Malý Tibet (Ladakh), Jummu and Kashmir, Indie
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Učitel mateřské školy
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.


Základní článek Hnutí Brontosaurus Brontosauři v Himálajích, JIRI SAZEL
603 534 730