Společnost BSH domácí spotřebiče s.r.o. je součástí společnosti BSH Home Appliances Group, největšího evropského výrobce malých a velkých domácích spotřebičů, který v tomto odvětví zároveň patří k lídrům na světovém trhu. V České republice a na Slovensku zastupuje značky Bosch, Siemens a Gaggenau. Kromě prodeje se společnost věnuje také aktivitám na prodej navazujícím, jako je servis, služby zákazníkům a také aktivně pracuje v oblasti školení, reklamy a podpory prodeje. Od roku 2016 sídlí společnost v moderně zrekonstruovaném industriálním prostoru na Radlické ulici v Praze.

SENIOR ACCOUNTANT

Jaké to je, pracovat pro nás?

Náročné a zároveň inspirující! Naši lidé se nebojí odpovědnosti a my si velmi vážíme motivovaných a proaktivních uchazečů, kteří chtějí pracovat v mezinárodním prostředí, v přátelském týmu a kultuře, kde se cení otevřená komunikace, osobnost a nápad. Podpora v oblasti sladění pracovního a osobního života nejsou pro nás jen prázdná slova. Jestli Vám to zní dobře, čtěte dál.

Nabízíme motivační mzdu a balíček benefitů, skvělé kolegy a velmi moderní pracovní prostředí.

Pozice je součástí našeho účetního oddělení a je zodpovědná za oblast České republiky a Slovenska.

Náplň práce

● účetní operace související s měsíční účetní závěrkou (dohadné položky, opravné položky, časové rozlišení, přecenění účtů, rezervy, inventarizace účtů) a účtování;
● kontrola zaúčtování transakcí dle lokálních postupů účtování pro podnikatele, zaškolení zaměstnanců v této oblasti;
● příprava podkladů pro audit, organizace auditu, komunikace s auditory a daňovými poradci a/nebo finančním úřadem;
● kalkulace daně z příjmů a odložené daně (lokální, IFRS) pro účely roční závěrky a její reportování dle pokynů mateřské společnosti;
● příprava a zpracování výkazu DPH, kontrolního hlášení a souhrnného hlášení;
● interní posouzení a vyhodnocení daňových rizik, návrh opatření, zhodnocení dopadů pro jednotlivé projekty (např. marketingové kampaně);
● příprava a podání statistických výkazů a jiných výkazů dle lokální legislativy;
● vypracování výroční zprávy a příprava statutárních výkazů slovenské organizační složky;
● spolupráce na projektech, vedení projektů (oblast daně, účetnictví), mapování procesů, vypracování interních směrnic.

Jste ideální kandidát/ka, pokud:

● máte vzdělání v oboru a ovládáte zákon o účetnictví, účetní standardy a účetní osnovu pro podnikatele;
● výborně se orientujete v daňové problematice;
● samostatně a proaktivně řešíte komplexní úkoly, umíte si zajistit informace a správně se rozhodnout;
● jste procesně orientovaní a dotahujete věci do konce;
● máte zkušenosti se statutárním auditem;
● umíte si nastavit priority a dodržujete stanovené termíny;
● znáte SAP a máte chuť s ním pracovat;
● domluvíte se anglicky.

Společnost
BSH domácí spotřebiče s.r.o.
Adresa
Radlická 350/107c, Praha – Radlice
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Sleva na firemní výrobky/služby, Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce
Zařazeno: Ekonomika a podnikové finance, Auditor, Daňový poradce/specialista, Ekonom, Finanční analytik, Hlavní účetní, Finanční specialista
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

BSH domácí spotřebiče s.r.o., Yveta Tatranská
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.