VŠB-TUO

Referent vědy a výzkumu

IT4Innovations národní superpočítačové centrum poskytuje českým i zahraničím výzkumným týmům z akademické sféry i průmyslu nejmodernější technologie a služby v oblasti vysoce výkonných výpočtů, numerických simulací, datových analýz a umělé inteligence. V současné době provozuje čtyři superpočítače: Anselm, Salomon, Barbora a specializovaný systém DGX-2 pro výpočty v oblasti umělé inteligence. IT4Innovations je také výzkumným centrem se silnými mezinárodními vazbami. Více na www.it4i.cz. Aktuálně hledáme zaměstnance na pozici:

Náplň práce:

  • sběr, analýza a vykazování dat ohledně vědeckých výsledků centra a uživatelů infrastruktury IT4Innovations, využití výpočetní infrastruktury, vědeckých aktivit a spoluprací centra, využití služeb centra a socioekonomických dopadů aktivit centra,
  • návrh a rozvoj metodologie sběru a analýzy těchto dat a standardizace procedur jejich sběru,
  • komplexní podpora grantových soutěží IT4Innovations na výpočetní čas (vyhlašování výzev, monitorování stavu, zajištění hodnocení projektových žádostí, komunikace s hodnotiteli, zveřejnění výsledků, jejich statistické zpracování apod.),
  • podpora přípravy a realizace vědeckých akcí (porady vedoucích, vědecké rady, konference, workshopy, semináře apod.),
  • tvorba obsahů pro PR materiály vydávané Oddělením komunikace IT4Innovations na základě rozhovorů s uživateli infrastruktury IT4Innovations a získaných vědeckých podkladů jako např. různé odborné zprávy, články nebo projektové žádosti,
  • aktivní vyhledávání odborných komunikačních témat a rozvoj vztahů s uživateli infrastruktury IT4Innovations,
  • koordinace tvorby publikací nebo jejich částí s vědeckými příspěvky uživatelů infrastruktury IT4Innovations.

Očekáváme:

  • VŠ vzdělání minimálně magisterského stupně (technického typu výhodou),
  • min. 2 roky odborné praxe (počítá se i doktorské studium v prezenční formě),
  • znalosti v oblasti statistického zpracování, zkušenosti ve využití programového vybavení pro analýzu dat,
  • zkušenosti s vědeckou publikační činností a řešením projektů,
  • velmi doborou znalost českého jazyka slovem i písmem,
  • znalost angličtiny slovem i písmem na úrovni minimálně B2 (C1 výhodou),
  • velmi dobrou znalost MS Office,
  • ochotu cestovat,
  • organizační schopnosti, samostatnost, kreativitu, iniciativnost,
  • pozitivní přístup a týmovou spolupráci.

Nabízíme:

  • mzdové ohodnocení dle zkušeností kandidáta,
  • hlavní pracovní poměr,
  • příspěvek na penzijní připojištění,
  • zajímavou práci v maldém kolektivu,
  • možnost dalšího vzdělávání prostřednictvím specializovaných školení,
  • 6 týdnů dovolené,
  • pružná pracovní doba,
  • možnost závodního stravování,
  • moderní pracovní prostředí.

Termín nástupu: dle dohody

Typ práce:

  • plný pracovní úvazek,
  • pracovní poměr na dobu určitou.

Přihlášky doložené motivačním dopisem a životopisem zasílejte do 15. 12. 2019 odpovědí na tento inzerát.

Společnost
Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
Adresa
17. listopadu 2172/15, Ostrava – Poruba
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Vzdělávací kurzy, školení, Závodní stravování, Občerstvení na pracovišti, Firemní akce, Dovolená více než 5 týdnů
Zařazeno: Státní a veřejná správa, Technika a vývoj, Věda a výzkum, Vědecko výzkumný pracovník, Referent, Pracovník výzkumu a vývoje
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ-TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA, Petra Brožová
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.