Váš partner ve světě technických informací.
Národní technická knihovna je největší a nejstarší knihovna technické literatury v České republice s kapacitou přes 1,5 milionu svazků. V moderní ekologické budově v dejvickém kampusu poskytujeme odborné informační zdroje a služby jak studentům, pedagogům a vědeckým a výzkumným pracovníkům v technických a aplikovaných vědeckých oborech, tak zájemcům o technické informace z řad nejširší veřejnosti.
Do našeho týmu hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici :

Licenční specialista

Náplň práce:

  • Zjišťování zájmu o elektronické informační zdroje (dále jen „EIZ“) u výzkumné komunity v České republice
  • Vyjednávání s vydavateli EIZ o licenčních a cenových podmínkách
  • Příprava podkladů ke schválení a uzavření smluvních vztahů zajišťující přístup k EIZ
  • Správa portfolií EIZ a monitoring přístupu k EIZ
  • Provádění evaluací a statistik zaměřených na využívání EIZ
  • Metodická příprava na přechod na Open Access

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání alespoň v bakalářském studijním programu
  • Angličtina slovem i písmem na úrovní B1
  • Práce s MS Office a Google Suite (GSheets)
  • Přehled o oblasti EIZ a jejich využívání
  • Schopnost týmové spolupráce, komunikační schopnosti (jak ústní, tak písemné)
  • Solidní základní matematické dovednosti
  • Ideálně znalosti z oblasti vyjednávání a akvizice EIZ a/nebo znalosti SW správy EIZ
  • Komunikativnost, samostatnost, odpovědnost a spolehlivost

Výhody práce u nás:

  • Zajímavá a smysluplná práci
  • Příjemné pracovní prostředí v nejmodernější akademické knihovně
  • Možnost profesního rozvoje
  • 5 týdnů dovolené a 5 dní zdravotního volna
  • Příspěvek na stravování
  • Mobil, notebook

Platové podmínky dle nařízení vlády ČR č. 341/2017 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, příloha 1, v platové třídě 12

Termín nástupu: ihned, případně dohodou

Zasílejte strukturovaný životopis s komentovaným přehledem dosavadní odborné praxe a motivační dopis.

Společnost
Národní technická knihovna
Adresa
Technická 1902/2, Praha – Dejvice
Požadované vzdělání: Bakalářské
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby
Zařazeno: Administrativa, Prodej a obchod, Státní a veřejná správa, Administrativní pracovník, Analytik prodeje, Referent, Obchodní referent
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.